Robe pois sari indien Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

NENORIU, BET MYLIUOSI, TAM KAD…

Arunas | gegužės 23, 2007

Kiekvienas svajoja, kad santykiai su partneriu visuomet būtų aistringi. Yra daugybė receptų, kaip rasti ir užauginti šį patį geriausią afrodiziaką. Ir tai puikiai suprantama: mūsų laikais geismas ir pasitenkinimas yra labiausiai vertinami. Ir jei tai kad ir laikinai dingsta, mes dažnai kategoriškai nusprendžiame: meilei galas.

Tuo tarpu realiame gyvenime kartu gyvenantys žmonės sutinka mylėtis (ir mylisi) ne tik to norėdami, bet net ir be jokios aistros. Nereikia nieko teisti: reikia tik atsakingai žiūrėti į savo jausmus.

SUSITAIKYTI LOVOJE

Kartais sekso motyvas yra „baimė“ nesusitaikyti, likti konflikto būsenoje. Žmogus siekia rasti artumą, nereikalaujantį žodžių, įrodyti sau, kad neįvyko nieko nepataisoma, paskatinti intymius santykius. Dėl agresija, išsiliejusios ginčo metu, vis dar tvyro įtampa, ir tai gali transformuotis į lytinę energiją. Pojūtis, kad štai tuoj tuoj neteksi kito žmogaus, yra stiprus stimulatorius. Tokie kartkartėm pasitaikantys susitaikymai nesukelia problemų.

Bet kai tai pradeda nuolat pakeisti žodžius, yra rizika, kad partneriams reikės nuolat gyventi latentinėje agresijoje, kuri įtakos jų santykius. Galų gale ji gali baigtis tokiu dideliu konfliktu, kuris atrodys neišsprendžiamas. Geriausiu atveju, prieš pradedant susitaikyti lovoje, reikia nepagailėti laiko ir išsakyti savo pastabas, stengiantis nesugniuždyti partnerio, tokiu būdu galima išgydyti žaizdas, kilusias dėl savimeilės. Tokia „teisinga“ agresija paveiks ir lytinius santykius, kuriuose daugiau nebebus nuodų.

SULAIKYTI JĄ/JĮ

Šis tikslas kalba apie baimę, būdingą daugeliui moterų ir ypač gerai pastebimą dėl daugelio sėkmingai parduodamų knygų apie tūkstantį ir vieną erotinį būdą kaip sulaikyti vyrą. Deja, jei užtektų tiesiog išbandyti visas Kamasutros pozas, kad būtų galutinai sunaikinta paskutinė mintis apie neištikimybę, toks veikalas būtų kiekvienoje šeimoje. Bet, kaip visi puikiai žinome, pats stipriausias afrofiziakas – tai geismas. Laisvas, kaprizingas, nesugaunamas – toks mažas ir todėl toks brangus.

Taigi lytinių santykių kokybė nenusakoma kiekybiniais rodikliais. Seksas du kartus per dieną negarantuos nei lytinio pasitenkinimo, nei partnerio ištikimybės – jo pasąmonė priims netikrumo ir baimės signalus, kurie iš tikrųjų pražūtingi meilei. Nereikia užmiršti: atsiduodamas, tam, kad išlaikytų, žmogus praranda pats save ir suteikia per daug reikšmės kitam žmogui.

ATSIKRATYTI KALTĖS JAUSMO PO NEIŠTIKIMYBĖS

Šiuo atveju, būdingu tiek vyrams, tiek moterims, stengiamasi nureikšmintai tai, kas įvyko, grįžtant prie „įprasto“ gyvenimo. Taip pat ir įrodyti sau, kad „tai buvo ne taip jau svarbu“, jei iki šiol sugebame geisti savo nuolatinio partnerio. Bet toks noras dažnai kyla iš žinojimo, kad sulaužei draudimą, ir tik paaštrina lytinius santykius.

Jei sąjunga pagrįsta ištikimybe, kaltės jausmas gali užgožti susijaudinimą, sukeltą neištikimybės. Kitu atveju, neištikimybė nuolat lydės lytinius santykius. Kaltės jausmas pranyksta, jei artumas su ankstesniu partneriu teikia malonumo. O jei seksas yra tik narciziškų polinkių būti aukštumoje išraiška, tai anksčiau ar vėliau gan skausmingai iškils geismo klausimas.

TIESIOG ATSIPALAIDUOTI

Kaip daugelis sutinka, lytiniai santykiai turi būti diktuojami geranoriškų paskatų. Šios pozicijos šalininkai užmiršta, kad mes visi esame žinduoliai, ir mūsų elgesį reguliuoja impulsai bei hormonai. Lytiniai santykiai vienas iš būdų nuimti įtampą ir suteikti ramybę sielai bei kūnui. Jausdami pasitenkinimą, mes atpalaiduojame endorfinus, euforiją sukeliančius džiaugsmo hormonus.
 
O jei kalbėsime apie orgazmą, tai daugeliu atveju jį lydi lengvumo jausmas ir palaimingas ištuštėjimas. Probema kyla, kai moteris jaučia, kad vyras nori pasinaudoti jos kūnu, galvodamas tik apie save. Jausmingas suartėjimas, masažas, glamonės leidžia suteikti malonumą kitam, nenaudojant savo partnerio kaip objekto. O eiti toliau ar ne, sprendžia kiekvienas sau.

SUTEIKTI MALONUMĄ KITAM

Jei visi lauktų geismo sinchroniškumo, tai lytinius santykius per metus būtų galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Nereikėtų smerkti malonumo suteikimo kitam, kai tau pačiam „nei šilta, nei šalta“, jei tik dviejų žmonių sąjunga neparemta jėga. Jei toks „malonumo suteikimas“ tampa įprastine reakcija, tai jis tampa tam tikra auka, vienu metu ir skausminga, ir patogia, kadangi nebereikia kalbėti apie nesamą (ar dingusį) geismą.

Be to, reikėtų atsargiai žiūrėti į šią „auką“, kurios praktiškai neįmanoma atskirti nuo išmaldos, paremtos pasyvia agresija, kai partneris tampa prašytoju, kuriam „iš geros širdies“ retkarčiais  reikia numesti kokius trupinius. Suteikti malonumą visada gera, kai „duodantis“ pasitenkina emociškai ir jausmiškai. Be to, tavo paties geismą skatina ir geismas, kurį tau jaučia kitas žmogus. Taigi kartais pasitenkini, nors to visai nesitikėjai.

Šaltinis: http:// www. psychologies.ru
Parengė: maru. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą