Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Neseniai rastas pats seniausias prezervatyvas pasaulyje

Arunas | birželio 23, 2006

Neseniai Austrijoje atidarytoje parodoje galima pamatyti patį seniausią prezervatyvą pasaulyje, kuris išliko iki mūsų dienų. Mokslininkai nustatė, kad šis eksponatas buvo naudojamas 1640 m.

Viduramžių prezervatyvas buvo rastas Švedijoje, atliekant kasinėjimo darbus Lundo mieste. Nors praėjo nemažai laiko, tačiau jis puikiai išsilaikė. Tai padėjo mokslininkams nustatyti, kad seniausias prezervatyvas buvo pagamintas iš kiaulės žarnų. Šis eksponatas demonstruojamas kartu su naudojimo instrukcija, kuri parašyta lotynų kalba. Remiantis ten išdėstytais nurodymais, pristatomas prezervatyvas galėjo būti naudojamas daug kartų. 

Atsižvelgiant į šios priemonės tuometinių gamintojų patarimus, prieš naudojant tokį daiktą, jį pirmiausia reikėjo išmirkyti šilto pieno tirpale, nes tai viduramžiais buvo vienas iš dezinfekcijos būdų, apsaugantis nuo užkrečiamų ligų.

Šis unikalus prezervatyvas tapo vienu iš 250 parodos eksponatų, kuri neseniai pradėjo veikti Tirol žemės muziejuje, ir dirbs iki vasaros pabaigos.

Iki šiol pačiu seniausiu išlikusių prezervatyvų pavyzdžiu buvo laikomi eksponatai, kurie saugomi Dadlio miesto muziejuje, Anglijoje. Manoma, kad jie pagaminti 1646 m. Šie prezervatyvai pagaminti iš gyvūnų ir žuvų žarnų ir jau buvo skirti tik vienkartiniam naudojimui. Minėtus eksponatus archeologai rado, atlikdami kasinėjimo darbus Dadlio pilyje.

www.gayly.ru
 

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą