encontrar pareja queretaro Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Nuo rūkymo atgraso ir vaizdiniai įspėjimai ant pakelių

Arunas | gegužės 29, 2009

Kasmet gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako. Visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, o visuomenė – atkreipti dėmesį į vieną labiausiai paplitusių žalingų sveikatai įpročių.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad 2009 m. Pasaulinės dienos be tabako tema yra „Įspėjimai apie tabako žalą sveikatai“, o šūkis – „Įspėjimai ant cigarečių pakelių – tiesa, sauganti tavo gyvybę“.

Tabako kompanijos kasmet išleidžia dešimtis milijonų dolerių siekdamos, kad vis daugiau žmonių taptų priklausomi nuo nikotino, o rūkantys neatsisakytų šio žalingo įpročio. Naudodama reklamą, įvairias rūkymą skatinančias kampanijas, patrauklų pakuočių dizainą, tabako industrija stengiasi nukreipti dėmesį nuo žalingų sveikatai tabako padarinių.

Tad vis daugiau pasaulio valstybių įsijungia į kovą su tabaku, reikalaudamos, kad ant tabako gaminių pakuočių būtų vaizdiniai įspėjimai apie jo žalą sveikatai (pagal PSO Tabako kontrolės pagrindų konvencijos rekomendacijas).

Buvo įrodyta, kad tabako gaminių pakuotės ne tik su tekstiniais, bet ir su vaizdiniais įspėjimais (nuotraukomis) motyvuoja rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio ir mažina tabako patrauklumą dar nepradėjusiems rūkyti. Tai yra ypač aktualu dėl jaunėjančio pradedančių rūkyti amžiaus, kadangi jauniems žmonėms didelę reikšmę turi įvaizdis.

Įspėjimai su nuotraukomis aiškiai ir greitai perteikia žinią netgi tiems, kurie nemoka skaityti. Priklausomybė nuo nikotino yra labai stipri, tad įspėjant žmones apie jo realias grėsmes, ši priklausomybė būtų mažinama. Nepaisant to, 9 iš 10 žmonių gyvena valstybėse, kuriose nėra numatyta, kad tabako gamintojai privalo ant pakuočių spausdinti vaizdinius įspėjimus.

Pilnas straipsnis: Klaipeda.diena

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą