Robe bleue midi Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Odė drovumui

Arunas | rugsėjo 25, 2006

Lytinį drovumą galima išreikšti formule: „Aš gal ir norėčiau, bet man nepavyksta“. Nesiseka kalbėti apie tai, kas iš tikrųjų tave patenkina, elgtis taip, kaip visada svajojai. Kaip dažnai mums nepavyksta įveikti kažkokio vidinio barjero. Ir viskas nuolat vyksta vienodai: mes negalime kalbėti apie savo troškimus.

Slėptis tyloje

Lytinis drovumas, geismų, žodžių, gestų slėpimas, visada susijęs su baime būti pasmerktam, nors priežastys gali būti įvairios.

Vaikystėje įskiepytas požiūris į seksą, kaip į kažką nuodėminga, savo troškimų ir galimybių nepažinimas; nepasitikėjimas savimi. „Kad ir kiek metų mums būtų, mes visada bijome, kad tėvai pasmerks mus už nuodėmingą elgesį, net jei jų jau seniai nėra šiame pasaulyje,- sako šeimos psichoterapeutė Ina Chamitova.

Mums baisu atsiverti kūnu ir siela: o gal partneris nusivils mūsų kūnu ar glamonėmis, atstums mūsų iniciatyva ir santykiai suges.“

Mes vengiame nesusipratimų ir nusprendžiame, kad tylėti saugiau nei garsiai pareikšti apie savo troškimus. O galiausiai partneris negali žinoti, ką mes jaučiame, ar mums malonus jo prisilietimas, o galbūt mes to nelaukiame, ir reikėtų kažkaip kitaip pabandyti.

Galbūt jis būtų tik laimingas, išpildęs mūsų troškimus, tačiau mes atsisakome malonumo, bijodami, kad būti pasmerkti: už netobulą kūną, nesugebėjimą gražiai pasakoti apie savo jausmus ar neįprastą prašymą.

Išmokti bendrauti su kūnu

Tradicinis požiūris į tai, koks būtent kūnas yra patrauklus seksualiai veikia daugelį mūsų: mes tikime, kad tobula išvaizda, dėl kurios mūsų niekas nesmerks, mus padarys drąsesnius. „Manau, kad jei sverčiau bent 10 kilogramų mažiau, lovoje būčiau nuosabus.Taip mano daugelis iš mūsų.

Aš mažiau galvočiau apie pilvo ringes, apie tai, kaip pasisukti, kad jų nesimatytų. Labiau pasitikėčiau savimi, vadinasi, tapčiau seksualesnis, ir mano intymus gyvenimas galiausiai stotų į savo vėžes.“

Iš tikrųjų idealios figūros proporcijos visiškai negarantuoja atvirumo ir harmonijos sekse. Išeitis iš šios padėties yra tik viena: reikia pasistengti susitaikyti su savo kūnų ir pradėti žiūrėti į jį teigiamai.

Susipažindami su anksčiau nepatirtu jausmu, mes palaipsniui mokomės pasitenkinti – fiziškai, jausmiškai, mokomės pajausti savo kūną iš vidaus, o ne kaip kažkokį objektą, kuris turi patenkinti kažką kitą. Patiems laimingiausiems meilužiams jų kūnas yra ne kažkas, kas jiems priklauso, o tai, kas jie patys yra.
Užmiršti drovumą

Lytinis drovumas visada susijęs su mūsų psichoemocionalia patirtimi. Sunku iš karto suprasti, kodėl toks pasitikintis savimi žmogus staiga pasimeta intymiame gyvenime.

Piotrui 34 metai, jis patrauklus intelektualus vyras, tačiau pąsamonėje įsitikinęs, kad „nuobodus tipas, kurio nuoširdūs troškimai ir jausmai paprasčiausiai niekam negali būti įdomūs“. Prastas savęs vertinimas – viena iš lytinio drovumo priežasčių, dėl ko žmonės negali būti atviri, spontaniški ir tikri.

Būtent drovumas dažnai priverčia žmones apskritai atsisakyti sekso. „Jis nenusisekusį lytinį gyvenimą keičia kitais užsiėmimais: sportu, darbu, bendravimu, jo manymu taip jam geriau sekasi,“ – aiškina seksologas Sergejus Agarkovas. Kad jūsų nenugalėtų drovumas, svarbu suprasti, kuriuo momentu jūs pradedate jausti vidinį barjerą.

Pajausti, kada kūne kažkas susitraukia, dingsta žodžiai, suprasti, kaip vadinasi šis jausmas, pasakyti sau, kas būten jūs gąsdina šioje situacijoje… Šį žingsnį jau galima vadinti išsilaisisvinimo pradžia.

Reikalingos permainos

Už lytinio drovumo dažnai slepiasi permainų santykiuose baimė, kurią dažnai sukelia baimė būti pasmerktiems. Kas atsitiks, jei aš prabilsiu apie savo troškimus, pasiryšiu daryti tai, ko niekada nedariau?

Paradoksalu, bet baimė būti pasmerktiems partnerių yra gerokai didesnė tose porose, kurios jau seniai gyvena kartu. Ir taip santykiai ataušta, o įpročio patogumas, nusistovėjusių rolių komfortas tampa svarbesni už realius jausmus.

Partnerių pokalbiai apie seksą dažnai baigiasi technikų ir vienas kito patyrimo aptarimu. Drovumas mums primena apie tai, kad lytiniai santykiai nesibaigiai vien kūnu kontaktu, tačiau juos taip pat sudaro ir emocinis kontaktas, sielų susitikimas.

Ir greičiausiai neatsitiktinai mes esame gerokai drovesni su žmogumi, kurį mylime, nei su tuo, kuriam jaučiame vien kūnišką potraukį. „Bet būtent meilė ir suteikia progą nugalėti lytinį drovumą, – sako Sergejus Agarkovas.- Ta, kuri viską pateisina ir viską leidžia.“

Julijana Pučkova, Žanna Sergejeva // Psychologies №8, 2006

www.medicus.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą