Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Odos vėžiui nustatyti – nemokami tyrimai

Arunas | balandžio 23, 2008

Gegužės 12 d. Lietuvoje pirmą kartą įvyks Euromelanomos akcija, kurios metu visi norintys nemokamai galės pasitikrinti dėl galimų odos vėžio požymių.

Euromelanomos diena – Europos gydytojų dermatologų iniciatyva organizuojama akcija, skirta kovai su odos vėžiu ir melanoma. Į Euromelanomos komiteto veiklą įsijungė gydytojai dermatovenerologai, onkologai ir sveikatos ministerijos atstovai.

Šios akcijos tikslas – skleisti pirminę ir antrinę odos vėžio bei melanomos prevenciją, mažinti šiais navikais sergamumą ir padarinius visuomenei.

Lietuvos Euromelanomos komiteto kvietimu, Euromelanomos dienos labdaringoje akcijoje mielai sutiko dalyvauti 29 valstybinės ir privačios gydymo įstaigos (gydymo įstaigų sąrašas pridedamas).

akcijos metu pasitikrinti ypač kviečiami tie asmenys, kurių kūno odoje yra virš 50 apgamų, paskutiniu metu pasikeitė jų spalva, dydis ar kontūras, jei yra neaiškus negyjantis darinys odoje, buvę odos nudegimai praeityje, dirba lauke ar dažnai būna saulėje, arba yra žinomi odos vėžio atvejai giminėje.

Pasak VUL Santariškių klinikų Dermatovenerologinio centro direktorės, Euromelanomos komiteto koordinatorės, Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentės Dr. Matildos Bylaitės, tikimasi, kad pirmoji Lietuvoje Euromelanomos dienos akcija atkreips visuomenės dėmesį į melanomos ir odos vėžio atsiradimo rizikos veiksnius, problemos aktualumą ir būtinybę sekti odos pokyčius bei laiku kreiptis specialisto konsultacijai.

Pilnas straipsnis:
http://www.vtv.lt/naujienos/sveikata/odos-veziui-nustatyti-nemokami-tyrimai.html

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą