domestic violence facts Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Pakeisti save: kaip rasti ramybę

Arunas | kovo 31, 2007

Visi turbūt pastebėjo, kad žmonės garsiai kalbantys viešajame transporte, erzina kitus. Deja, pamirštame, kad geriau kalbėti tyliai, nei garsiai. Kodėl?

Pastebime, kad žmogus, kalbantis tyliai, tarsi skleidžia ramybę. Ir ji paprastai ne apsimestinė, o tikra. Ramus žmogus – išlaikytas, kantrus, kupinas meilės aplinkiniams. Jis žadina kitų gėrį. Jo gėris įkvepia ir kitus tapti kantresniais, kilnesniais, rūpestingesniais.

Ramūs žmonės nepasiduoda kasdienybės smulkiems nemalonumams, jie kuria sau ir kitiems komfortabilią aplinką. Jie lengviau pakelia gyvenimo bėdas, greičiau sprendžia iškilusias problemas. Triukšmingiems žmonėms sunkiau bendrauti. Tarkime, kalbasi verslo žmonės. Derybos nesibaigs sėkme, jei visi kalbės pakeltu tonu, priekabiaus vienas prie kito, erzins.

– Kaip tapti ramiu žmogumi, kaip pakeisti save?

– Svarbiausia – noras.

Reikia sau paskelbti, kad ramybė  – svarbiausias jausmas, kurį jums būtina išsiugdyti. Nelaukite, kol kiti aplink jus taps ramūs, pradėkite nuo savęs. Ir apsišarvuokite kantrybe. Ypač šeimyniniuose santykiuose. Svarbu šeimos nariams parodyti pavyzdį, gyventi pagal principą: „Elkis kaip aš!“ Žingsnis po žingsnio jūs būtinai pasieksite savo tikslą.

– Ar galima pradėti keistis, keičiant savo balso garsumą?

– Taip, galima pradėti nuo balso. Daugelis laiko, kad tyliu balsu žmones apdovanoja gamta. Kažkuria prasme taip, tačiau dar studentiškame amžiuje priėjau išvadą, kad galimybę kalbėti negarsiai galima išsiugdyti. O tai lengviau padaryti, jei žinai, kad, kuomet žmogus kalba garsiai, energingai ir greitai, tai energija, kurią jis skleidžia, turi nervinį užtaisą.

Galbūt, jis visiems gero linkintis, tačiau klausančiuosius toks balsas veiks negatyviai. Jis gali net išprovokuoti agresyvią atsakomąją reakciją.

Apskritai, balsas, anot specialistų, sukuria ypatingą atmosferą aplink mus. Mūsų balsas turi jėgą ir valdžią. Jis siunčia emocinius signalus visiems, kurie yra aplinkui. Jeigu jūs, pvz., namuose artimiesiems pasiūsite suirzimo, nepasitenkinimo signalus, jūs pats sugriausite meilės, ramybės atmosferą, kuri tvyrojo jūsų namuose.

Daug kam gali pasirodyti, kad keisti savo balsą tolygu keisti savo esmę, elgesio stilių.

Ar žmogus turi apsimetinėti?

– Jokiu būdu. Aišku, balsas kaip ir temperamentas nepakartojami, individualūs. Bet pasistenkite pastebėti, kaip jūsų balsą reguliuoja aplinkiniai. Po to pakeiskite savo balso toną ir iš karto pamatysite, kokie geri pokyčiai vyksta aplink jus. Pastebėsite, kad tapote ramesni ir atsparesni stresui. Kalbėdamas tyliai, žmogus leidžia pailsėti kūnui ir smegenims. Ramybė, sklindanti iš jūsų, suteiks jums palengvėjimą.
Tėvai gerai žino, kad vaikai tampa tylesni ir klusnesni, kai su jais kalbama tyliu, įtaigiu balsu. Tylus balsas auklėjant vaikus turi ypatingą reikšmę. Neleiskite sau su vaiku kalbėti pakeltu balsu. Jūsų garsus balsas naikinančiai veikia vaiko savęs vertinimą. Ir nevysto užuojautos bei gailesčio jausmo. Vaikai nepriima rėkiančių tėvų. Ir netgi po barnio, jūsų įžeidimai, kurie išsiveržė su garsiu balsu, dar ilgai išliks vaiko atmintyje ir įtakos vaiko savęs suvokimą.

Savo laiku buvau stažuotėje JAV. Su mumis mokėsi medikai iš Jungtinių Arabų Emiratų. Jie pasakojo, kad Rytuose gebėjimui kalbėti tyliai teikiama ypatinga reikšmė. Įdomu, kad arabai JAR ir aplinkinėse šalyse ypač retai serga širdies ligomis. Viena iš stiprios sveikatos priežasčių – gebėjimas vengti stresų.

Mus nuo mažens reikia pratinti prie to, kad nesierzintume ir nesijaudintume dėl smulkmenų. Kalbėdami tyliai mes numaldome savo karštą būdą, neapykantą. Vaizdžiai tariant, tylus balsas – tai stabdis, blokuojantis mechanizmus, vedančius prie streso, pervargimo.

O juk žinoma, kad tam tikro elgesio tipo žmonės yra potencialios infarkto aukos, jiem dažniau nei kitiems išsivysto širdies ir kraujagyslių ligos. Netgi įsiaudrinusią minią šūksniu neįmanoma nuraminti. O prisiminkite tylaus balso dėstytojus. Jų paskaitose visada ramų, jų dėmesingai klausomasi, tiesiog gaudomas kiekvienas ištartas žodis. Darsyk noriu pabrėžti, jog jei pabandysite kalbėti tyliau, jūs neabejotinai įsitikinsite, kiek ramesnė tapo jūsų aplinka ir ypač jūsų namai.

 Į klausimus atsakė psichologė Galina Ustinova Golovanova.

Šaltinis: www.medicus.ru
Parengė Aeroflot. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą