Verdi abiti da cerimonia Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Pasaulinei dienai be tabako paminėti – nemokamas renginys sostinės Rotušės aikštėje

linasmm | gegužės 30, 2011

Paskutinę pavasario dieną, gegužės 31-ąją, tradiciškai minima Pasaulinė diena be tabako. Tądien visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių.

Medikai tvirtina, jog dėl tabako rūkymo kasmet visame pasaulyje miršta maždaug 5 milijonai žmonių. Statistika byloja, jog sergančiųjų plaučių vėžiu bei kitomis kvėpavimo takų ligomis daugėja kone kasdien. Liūdniausia tai, kad jaunėja šių ligų amžius – tai reiškia, jog dėl rūkymo suserga ir miršta vis daugiau jaunų žmonių. Lietuvoje tabako rūkymas kasmet į aną pasaulį nusineša daugiau nei 7000 žmonių gyvybių.

Kad visuomenė, ypač jaunimas, atkreiptų tinkamą dėmesį, kokių grėsmių sveikatai gali sukelti tabako gaminių vartojimas, vaistinių tinklas „Camelia“ šiemet nusprendė netradiciškai paminėti Pasaulinę dieną be tabako. Gegužės 31-ąją visos šalies jaunuoliai yra kviečiami susirinkti sostinės Rotušės aikštėje ir siekti rekordo – pūsti balionus bei įrodyti, kad jų plaučiai sveiki. Šioje sveikatingumo akcijoje dalyvaujantis jaunimas taip pat kviečiamas smagiai praleisti laiką ir pasilinksminti nemokamame populiarių šalies atlikėjų koncerte. Koncertas vyks gegužės 31 dieną 18 valandą vakaro.

„Tikime, kad balionų pūtimo akcijoje sudalyvavęs jaunimas atkreips dėmesį į šiurpinančią rūkymo sukeltų ligų ir mirčių statistiką, kad šis renginys juos paskatins susimąstyti apie tabako keliamą žalą, kartu paskatins išmokti gyventi nerūkant“ – tvirtino projekto sumanytojo – vaistinių tinklo „Camelia“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė.

Anot projekto partnerio Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovo – kanclerio Dainiaus Numgaudžio, jaunimas – ypač pažeidžiama visuomenės dalis, lengvai ir greitai susiviliojanti išbandyti tai, kas nerekomenduotina ar net kenksminga sveikatai. „Būtina garsiai kalbėti apie tabako rūkymo sveikatai keliamus pavojus. Džiugu, jog vyksta tokių švietėjiškų akcijų“, – teigė D. Numgaudis.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą