Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Pasaulyje auga ŽIV užsikrėtusių gėjų skaičius

Arunas | gruodžio 4, 2007

Medikų bedruomenė į AIDS problemą atkreipė dėmesį jau prieš gerą amžiaus ketvirtį. Pirmieji ŽIV atvejai buvo fiksuoti JAV tarp gėjų ir tik žymiai vėliau paaiškėjo, kad pasaulyje dauguma ŽIV atvejų tenka heteroseksualiems kontaktams.

Pasaulinės kovos su AIDS dienos, minimos gruodžio 1-ają, išvakarėse epidemiologai paskelbė duomenis apie tai, kad tarp gėjų vėl ima augti infekcijos skaičius. Be to šis skaičius auga tiek išsivysčiusiose, tiek ir besivystančiose šalyse.

Amerikos medicinos asociacijos žurnalas redakcinę skiltį skyrė šiai problemai. Straipsnyje sakoma, kad gydytojai nepakankamai skiria dėmesio ŽIV tarp vyrų turinčių lytinių santykių su vyrais (VSV), profilaktikai. Straipsnio autorių nuomone „epidemijos tragediją jau išgyveno ankstesnė VSV karta ir ji neturi pasikartoti“.

JAV nuo 2001 iki 2005 m. homoseksualų, gyvenančių su ŽIV skaičius išaugo 13 proc. Be to, dešimt kartų išaugo sifilio atvejų tarp gėjų, o ši infekcija didina ŽIV perdavimo riziką. Apskritai, tai sako, kad pastaruoju metu homoseksualai ėmė praktikuoti nesaugų seksą.

Kanadoje stebima panaši situacija: homoseksualai sudarė 37 proc. naujų ŽIV atvejų 1996 metais ir jau 45 proc. 2005 metais. Viena iš tokios statistikos priežasčių yra ta, kad dauguma žmonių nežino apie savo ŽIV infekciją. Daktaras, Tarptautinės AIDS bendruomenės prezidentas, Huilo Montaneir sako, kad dabar Kanadoje apie 30 proc. ŽIV pozityvių asmenų nežino turį virusą. Jis taip pat pažymi: „Problema ta, kad saugesnio sekso reklama jau visiems įgriso. Coca-Cola išlaiko tą patį pardavimų lygį dėl to, kad kas pusmetį vis keičia savo reklaminę strategiją. O kampanijos už saugesnį seksą? Ei! Pirma, jų paprasčiausiai nėra. Antra, jos nuobodžios.“

Monteneir laiko, kad tokios situacijos priežastis – nepakankama politinė valia – valdžia neskiria lėšų gerai profilaktinei programai. Tačiau kiti ekspertai kalba apie tai, kad šiuolaikinė gėjų bendruomenė pati mažai deda pastangų ŽIV profilaktikai. Daktaras, Oksfordo sveikatos apsaugos fakulteto direktorius, Haroldas Džafas, vienas iš straipsnio autorių, pabrėžia: „1980-jų viduryje egzistavo puikus gėjų bendruomenės aktyvizmas, kuris kompensavo visišką federalinį kovos su AIDS finansavimo nebuvimą.

Gėjų bendruomenė ėmėsi atsakomybės ir pasakė: „Mes turime tai padaryti“. Ir jie padarė. Tačiau šis aktyvumas jau praėjo… Jau neliko aktyvumo profilaktikos klausimuose, nors vyrai ir toliau užkrečiami virusu…JAV ir Vakarų Europoje infekcijos skaičiai auga, o ne mažėja.“

www.aids.ru
Parengė Aeroflot

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą