Robe saharienne col bateau Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

„Pasitikėjimas“ partneriu baigiasi infekcijos perdavimu

Arunas | liepos 22, 2008

Daugelis žmonių vis dar mano, jog jie nerizikuoja užsikrėsti infekcija, perduodama lytiniu būdu, jei pasitiki savo partneriu. Kaip praneša Reuters, apie tai kalba naujo amerikiečių tyrimo rezultatai.
Tyrimas atliktas tarp lytinės sveikatos klinikos pacientų. Buvo apklausta 317 vyrų ir moterų, pirmą kartą besikreipusių į panašią kliniką.

Duomenys parodė, kad žmonės nustato savo riziką užsikrėsti pagal atsitiktinius kriterijus, pavyzdžiui, išsilavinimo lygį ar partnerio protą. Pagal gautus rezultatus, žmonėms atrodo, kad jei jie „gerai pažįsta“ partnerį, yra įsitikinę, jog jų rizika yra pakankamai žema, net jei nei jis, nei partneris niekad nėra atlikę testų.

Dalyvių manymu partnerio „saugumo“ kriterijumi gali būti: pažinties su juo ar ja ilgumas, partnerio draugų pažinojimas, ar tiesiog nuojauta, kad šituo žmogumi „galima pasitikėti“ – šią savybę nurodė daugiau nei 70% apklaustųjų.

Bet žmonių išvados, kaip įprasta, gana toli nuo realybės. Nors jie ir gali tiksliai įvertinti partnerio charakterį, tačiau negali žinoti, kokias rizikas turėjo partneris. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad profilaktinės programos ateityje neturėtų pamiršti panašaus tikėjimo saugumu ir mitų apie tai, jog „gerų“ partnerių pasirinkimas gali apsaugoti nuo infekcijos.

Pagal užsienio visuomeninę internetinę spaudą parengė www.atsimink.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą