encontrar pareja por facebook Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Per dujokaukę uostyti rožę? (Romanas su prezervatyvu)

Arunas | kovo 14, 2009

Kaip visada gyvename viena diena. Rytoj – kad ir tvanas, o šiandien viskas tebūnie nuostabu ir pasakiškai gražu. Įprasta frazė „Aš dėl tavęs pasiruošęs viskam“ suprantama gan pažodžiui. Ekstremizmas nepripažįsta kompromisų. Sekse irgi. Arba viskas, arba nieko.

Tu sutikai Jį – ir pametei galvą. Suartėjimo procesas gali tęstis pusmetį ar tik vieną vakarą, priklausomai nuo aplinkybių – vietos, laiko ir panašiai. Bet laiminga pabaiga bus greičiausiai tokia pati – karštos glamonės, virpesys, skubus nusirenginėjimas, neužtikrinti Jo judesiai. Bet svarbiausia, iki pat galo jūs apsimetinėsite, kad nieko nevyksta. Viskas turi būti netikėta ir stichiška. Tiesiog nesugebėjome susilaikyti. Taip sakant, aistros jėga. Pagal romantinių žaidimų taisykles tu tuo momentu turi apskritai nieko nepastebėti, suprasti, kad esi valdomas aukštesniųjų jėgų ir instinktų. Kitaip negarbinga. Tarsi ne iš tikrųjų.

Mes juk ne rafinuoti europiečiai. Tai jie (gal ir nepatikėsi) susėda ir tariasi: kada, kaip, kokiomis sąlygomis mylėsis pirmą kartą. Ką tuo metu daryti, ir ko vengti. Ir vienas kitam pateikia sveikatos apžiūros pažymėjimus. Jei Vakaruose viskas taip, nekeista, kad jie taip myli mūsiškius. Kadangi mes galbūt paskutinė romantikos oazė šioje planetoje. O pas mus tikros aistros. Bet kad šios aistros būtų sveikos, reikia, kad ir kaip proziškai tai skambėtų, rūpintis vienas kito saugumu.

Kas yra pirmasis sveikatos draugas? Teisingai. Žinomas gydytojo Condomo išradimas. Prezervatyvas. Mes į jį dažniausiai žiūrime gana neatsakingai. Vadiname jį „trečiu nereikalingu“, „kaliošu“, skambiai deklaruojame: „Mylėtis su prezervatyvu – tai lyg uostyti rožę per dujokaukę“. Ir apskritai: įvykių sūkuryje, kai nervai įtempti, kai dar niekuo nesi tikras, nors, atrodo, viskas jau prasidėjo… imti ieškoti prezervatyvo. Kelnių kišenėje, kurios neaišku kur, ar piniginėje, kuri liko palto kišenėje, ar vonios spintelėje. O jei Jis persigalvos? O jei Jis pagalvos, kad abejoji jo morale? O jei kvailai atrodysi, kai mausi jį? Dešimtys priežasčių gali priversti tave juo nesinaudoti.

Taigi. Visų pirma, Jis juk nepersigalvos. Atsakingai tai patvirtiname. Persigalvoti TOKIU momentu gali tik idiotas.

Visų antra. Prezervatyvus, žinoma, visuomet reikia laikyti „arčiau savęs“. Dėl visa ko. Geriau tegul jis nusistebi tavo užtikrintu įžvalgumu, kai iš niekur ištrauksi prezervatyvą, lyg fokusininkas kiškį iš cilindro, nei nuspręsti, kad nenori galvoti apie jo sveikatą.

Visų trečia. Niekada neįžeisi partnerio, jei rūpinsies juo.

Visų ketvirta. Jei manai, kad atrodysi kvailai paskubomis ir grubiai maudamas prezervatyvą, pagalvok, kad atrodysi dar kvailiau stovėdamas lytiškai plintančių ligų kabinete.

Lytiniu keliu perduodamos ligos
Neteisinga galvoti, kad lytiniu keliu perduodamos tik lytiškai plintančios ligos. Kadangi lytinis kontaktas – pats artimiausias iš visų įmanomų kūniškų kontaktų, jo metu galima užsikrėsti bet kokiomis užkrečiamomis ligomis – nuo anginos iki konjuktivito. Kūno skysčių susiliejimas ir įmanomas užsikrėtimas per kraują ligos perdavimą padaro beveik šimtaprocentiniu.

Prezervatyvų naudojimas keletą kartų sumažina riziką užsikrėsti ne tik ŽIV ar kitomos lytiškai plintančiomis ligomis, tokiomis kaip sifilis, gonorėja, bakterine vaginoze, chlamidioze, trichomonoze ir t.t., bet ir, pavyzdžiui, hepatitu B, kurio viruso nešiotoju, kaip turėtum žinoti, gali būti net tvirčiausių moralinių nuostatų žmogus. Todėl orientuotis tik sveika išore ir spėjamu moraliniu partnerio dorumu visiškai neprasminga. Žinoma, reikėtų atkreipti dėmesį į šių rodiklių nebuvimą, bet nepamiršk, kad tai nebus saugos garantas.

Lininės skepetos ir žuvies oro pūslės palikuonis

Per visą savo istorija žmonija sukūrė ir ištobulino daugybę kontracepcijos bei kovos su lytiniu keliu perduodamomis ligomis metodą. Netgi senovės egiptiečiai gamino prezervatyvo analogus iš tankaus lininio audinio, gerai išmirkyto riebaluose. Europoje prezervatyvas atsirado ne kaip kontracepcijos metodas, o kaip priemonė kovoti su „amerikoniška naujove“ – sifiliu, kurį į žemyną XVI amžiuje atvežė Ispanijos jūrininkai. Prezervatyvus gamino iš odos ir žuvies oro pūslių. Galima įsivaizduoti, kokie patikimi ir lengvai naudojami buvo tie „nuostabūs dalykėliai“. Po kaučiuko, o vėliau gumos atsiradimo, „nuodėmingųjų“ gyvenimas palengvėjo. Bet iki praeito amžiaus vidurio prezervatyvai buvo tokie grubūs ir nepatogūs, kad žmogus, pasirengęs juo naudotis, iš sekso gaudavo ne tiek fizinį, kiek grynai moralinį pasitenkinimą – kas laikais prieš lytinę revoliuciją buvo pakankama.

Mūsų šalyje žinomos gamyklos prezervatyvai iki vėliausių laikų griežtai laikėsi tradicijų – „gaminiai“ buvo gaminami iš tvirtos gelsvos gumos, ir, greičiausiai, turėjo atlikti kontracepcijos funkcijas vien savo baisia išvaizda. Tėvynainiai šiuos prezervatyvus naudojo kaip oro balionus ar antpirščius ir kūrė anekdotus apie juos. Mūsų nemeilė prezervatyvams pasireiškė ir tuo, jog žodžiu „gondonas“ vadinome (ir tebevadiname) nemėgstamus žmones, nieko panašaus nerasite kitose kalbose. Iš tos tamsios epochos ir įsitvirtino gili bei nenugalima „gumyčių“ baimė.

Kodėl nenori naudotis prezervatyvu?

Tu įsitikinęs, kad prezervatyvas sumažina jausmingumą. Tau atrodo, kad jei užsimausi prezervatyvą, tarp tavęs ir tavo partnerio atsiras kažkokia pertvara, kuri maišys ir tau, ir jam patirti palaimos jausmą. Gumytė trinsis į tavo kūną, skausmingai pešiodama plaukus. Prezervatyvas visą laiką smuks, kaip pirmaklasės pėdkelnės, o tau reiks sustoti ir jį taisyti. O jei, nekreipiant dėmesio į beveik karines sąlygas, tau pasiseks baigti, jis vis tiek suplyš. O jei ir neplyš, tai vietoj to, kad patenkintas ir laimingas atsigultum ant pagalvės, tau teks numauti prezervatyvą, užrišti mazgelį ir karštligiškai galvoti – kur dabar jį nukišti, kad jo niekas niekada nerastų. Štai kodėl tu niekada nesinaudoji prezervatyvais. Ką pasakius? Pretenzijos rimtos. Laimei, nepagrįstos.

Aukštos technologijos: patvirtinta. Minų nėra.

Šiuolaikinis prezervatyvas- tai daugelio mokslinių ir technoliginių tyrimų rezultatas. Jis gaminamas iš ploniausio latekso, jam atliekami tvirtumo bandymai, apdirbamas specialiais tirpalais. Gerų firmų prezervatyvai tau nesukels nemalonių pojūčių – šie „patikimi nematomieji“ žino apie vyriškos fiziologijos subtilumą ir pakelia apkrovas, dešimt kartų didesnes nei gali įsivaizduoti. Daugelio šalių vyriausybės, rimtai susirūpinusios AIDS plitimo problema, pradėjo gyventojų sveikatos apsaugos programas, kuriose įtrauktas ir nemokamas prezervatyvų platinimas. Mūsų šalyje nemokamai kol kas platinamos tik lytiškai plintančios ligos.

Tarp kitko! Tu greičiausiai nori sužinoti daugiau apie patikimą draugą (tu, be abejo, taip vadini prezervatyvą)? Be problemų. Tiesiog Paspausk čia ir išsirink geriausią!

Šaltinis: Gay.ru
Parengė asociacija „Arcus Salutaris“  info@arcussalutaris.lt  
Vertė maru. Dėkojame

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą