buscar pareja en whatsapp Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Persodinti ŽIV nešiojančio donoro organai.

Arunas | vasario 24, 2007

Kaip praneša Associated Press, Italijoje trims pacientams buvo persodinti donoro, užsikrėtusio ŽIV, organai, kas sukėlė daug diskusijų apie organų transplantacijos sistemą šalyje. Donorė buvo 41 metų moteris, mirusi nuo kraujo išsiliejimo į smegenis, o po jos mirties persodinimui buvo paimti inkstai ir kepenys.

Pasak ligoninės atstovų , tai įvyko dėl „tragiškos žmogiškos klaidos“. Jai, kaip potencialiai donorei, buvo atliktas ŽIV testas, kuris buvo teigiamas, tačiau laborantas klaidingai užrašė „neigiamas“.

Regioninės organų transplantacijos agentūros direktorius teigia, kad rizika perduoti ŽIV pacientams yra labai didelė. „Net jei organuose ir nėra kraujo, virusas gali būti kitose ląstelėse ir taip bus perduotas,“ – kalbėjo jis. Šiuo metu visiems trims pacientams pranešta apie incidentą ir pasiūlyta atlikti ŽIV testą. Taip pat visiems paskirti antiretrovirusiniai preparatai kaip profilaktika po kontakto su ŽIV infekcija.

„Pacientus visų pirma jaudino, ar gerai dirba persodintas organas, tačiau dėl to problemų nėra,“ – kalbėjo ligoninės direktorius. – „ Į šią naujieną jie sureagavo pakankamai ramiai.“ Dėl šio įvykio pradėtas tyrimas.

Italijos sveikatos apsaugos ministrė Livia Turco pažadėjo pagerinti saugumo priemones, gavus tyrimo duomenis, tačiau pabrėžė, kad organų persodinimas išgelbsti daug gyvybių. „Mane jaudina, kad ši situacija gali pakirsti pasitikėjimą sistema ir sumažinti donorystės apimtis, o tai atneš daug žalos pacientams,“ – kalbėjo Turco.

Šaltinis: www.medicus.ru
Parengė maru. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą