Robe d´été col croisé Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Pozityvioji psichoterapija – praradusiems gyvenimo džiaugsmą

Arunas | gruodžio 18, 2009

‘Gyvenimas nėra vieno žmogaus spektaklis, greičiau – estafetė, o vienas žmogus jos negali nubėgti’, – sako gydytojas V. Bartkevičius

„Pozityviai mąstant smegenys priverčiamos dirbti žmogaus naudai. Tai padeda ne tik pačiam išsigelbėti nuo dvasinių krizių, bet ir ištiesti ranką kitiems“, – sako psichiatras psichoterapeutas Vytautas Bartkevičius.

Gydytojas V. Bartkevičius ketvirti metai studijuoja Visbadeno pozityviosios psichoterapijos akademijoje. „Pozityvioji psichoterapija tik atsiranda Lietuvoje, tokių specialistų nebuvo paruošta. O šiuo laikmečiu itin svarbus pozityvumas. Tokia terapija atitinka šiuolaikinio žmogaus lūkesčius. Greitai susitvarkoma su afektiniais sutrikimais, tarpusavio santykių disharmonija.

Priklausomai nuo to, kaip mąstome, galime pajusti tikrą gyvenimo džiaugsmą, pasiekti to, ko norime, arba visa gyvenimą beprasmiškai liūdėti ir nepajusti, kaip jis prabėgo.“

Ši psichoterapijos kryptis pasaulyje yra populiari, nes yra paprasta, trunka neilgai – iki 20 seansų. Naudojama pacientams gydyti daugiau nei 80 pasaulio šalių.

Praradusiems džiaugsmą

Pozityvioji terapija rekomenduojama praradusiems gyvenimo džiaugsmą, užsisklendusiems savyje, nebendraujantiems su aplinkiniais, turintiems įvairių psichosomatinių sutrikimų žmonėms. Taip pat tai naudinga poroms, kurios nebesugeba pozityviai mąstyti ir išspręsti tarpusavio problemų, turintiems priklausomybių.

„Besigydančiam žmogui reikės daug padirbėti, bet palaipsniui jis suvoks, jog turi daug teigiamos energijos, kurios galių iki šiol nepajuto, nes buvo giliai paslėptos ir nenaudojamos, – sakė gydytojas.

– Siūlau rašyti dienoraštį kiekvieną dieną. Taip nusiimama našta, mažėja įtampa, mąstymas tampa nuoseklesnis. Kiekvieną rytą reikia parašyti, kaip jaučiamasi atsibudus, kodėl taip jaučiamasi. Dienoraščio nereikia skaityti – tik rašyti. Paskui kartu analizuojame.“

Šalintis:  Vakarų Ekspresas

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą