dating sites on facebook Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Preparatas priešlaikinei ejakuliacijai gydyti skinasi kelią ES

Gabrys | rugpjūčio 2, 2009

Naujas preparatas priešlaikinei ejakuliacijai gydyti skinasi kelią Europos Sąjungos valstybėse. Nuo šio mėnesio preparatas „Priligy“ (dapoksetinas) pasiekė ir Ispanijos vyrus. Iki šiol medikamentas buvo registruotas tik Suomijoje, Švedijoje, Portugalijoje, Austrijoje ir Vokietijoje.

Apie specialiai priešlaikinei ejakuliacijai gydyti sukurtą preparatą specialistai atsiliepia gana santūriai, nors ir neslepia pasitenkinimo: tai – pirmas vaistas šiam sutrikimui gydyti. Įvairiais duomenimis, nuo priešlaikinės ejakuliacijos kenčia 20–33 proc. vyrų.

Kaip bebūtų, šis selektyvusis serotonino reabsorbcijos inhibitorius taps viena veiksmingiausių kompleksinės terapijos priešlaikinei ejakuliacijai gydyti priemonių. Dapoksetiną išbandę pacientai ir jų partneriai taip pat neslėpė savo pasitenkinimo gydymo rezultatais.

Daug žadančio preparato tyrimai užtruko gana ilgai, buvo atlikti penki klinikiniai atsitiktinių imčių tyrimai, kuriuose dalyvavo per 6 000 asmenų penkiuose žemynuose.

Ispanijos urologų asociacijos nacionalinis andrologijos koordinatorius Ignacio Moncada sakė, kad „preparatas padeda pacientui geriau kontroliuoti ejakuliaciją, padidina lytinių santykių trukmę [nuo 3 iki 7 minučių, remiantis tyrimų duomenimis], taip pat sumažina nerimą, susijaudinimą ir frustraciją, kurią sukelia šis sutrikimas ne tik pacientui, bet ir jo partneriui“.

Preparato gamintojai ir specialistai įspėja, kad vaistas nepratęs sueities iki begalybės, taigi, sveiki asmenys, išgėrę piliulę, tikrai nesumuš jokių rekordų. Tai taip pat – ne afrodiziakas, be to vaistas neužtikrina geresnės erekcijos.

Preparatas Ispanijoje bus parduodamas tik su gydytojo receptu ir, kol kas, yra nekompensuojamas. Trys 30 mg piliulės šiuo metu kainuoja 35,50 eurų be PVM. Viena sueitis kainuoja apie 12 eurų, skaičiuoja ispanai ir čia pat priduria, kad išlaidauti verta…
El Mundo

0
0

Komentarai

  • Kadangi Priligy (Dapoksetinas) yra SSRI, jis, mažoje dalyje žmonių, kurie į tai linkę, gali sukelti Po-SSRI Seksualinę Disfunkciją (pagooglinkit Post-SSRI Sexual Dysfunction, jei norit sužinot daugiau). Tai yra, tas libido atšaldymas jaustas vartojant Priligy, gali tęstis nutraukus jo vartojima eilę mėnesių, metų ar amžinai. Taipogi, šis preparatas yra SSRI, o SSRI gali sukelti negrįžtamus judesio sutrikimus (vėlyvoji diskinezija, akatizija), nuotaikos sutrikimus. Įspėju, būkite atsargūs ir informuoti. Gaila, kad gydytojai išrašantys SSRI nežino apie jų pavojus.

Parašykite komentarą