how to find people on dating sites Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Prezervatyvų platinimas skatina AIDS problemą?

Arunas | kovo 19, 2009

Yaounde, Kamerūnas. Popiežiaus Benedikto XVI pareiškimas apie tai, jog prezervatyvų platinimas tik skatina AIDS problemą, yra naujausias ir tvirčiausias pasisakymas audringuose vidiniuose bažnyčios debatuose šiuo klausimu iki šiol.

Apie tai kovo 17 d. popiežius kalbėjosi su žurnalistais skrydžio į Kamerūną metu. Jo buvo paklausta, ar bažnyčios siūlomas AIDS prevencijos būdas, kai koncentruojamasi tik į seksualinę atsakomybę ir reiškiamas nepritarimas prezervatyvų platinimui, nėra nerealistiškas ir neefektyvus.

Popiežiaus atsakymas apsiribojo tuo, jog bažnyčia tarnauja ir sergantiems AIDS, be to, jis pabrėžė savo pastangas skatinti tai, kas vadinama “seksualinio elgesio humanizavimu”, apibrėžiamu kaip ištikimybė ir pasiaukojimas.

Popiežius nemano, kad prezervatyvų naudojimo AIDS prevencijai moralinis pagrįstumas ar nepagrįstumas tam tikromis aplinkybėmis yra specifinis klausimas. Atsakymas vis dar svarstomas Vatikano teologų.

Sprendimas gali būti tik vienas iš dviejų: pirmas, tai seksualinio elgesio humanizavimas, kuris yra žmogaus dvasinio atsinaujinimo pagrindas ir suteikia naujas galimybes partnerių santykiuose; antras, tai ramybė, glūdinti nuoširdžiuose santykiuose, lydinti tuos, kurie yra kantrūs, pasiaukojantys ir pakantūs. Tai ir yra faktoriai, leidžiantys pasiekti realaus ir akivaizdaus AIDS problemos sprendimo progreso.

Šios mintys atspindi 2005 m. popiežiaus padarytą pranešimą Pietų Afrikos vyskupams, kuomet jis pabrėžė bažnyčios svarbą sprendžiant AIDS problemą. Tuomet jis minėjo bažnyčios tradicinio mokymo apie seksualinę atsakomybę skleidimą kaip „vienintelį teisingą kelią“ apsisaugoti.

Sakydamas, kad prezervatyvų platinimo programos tik didina problemą, popiežius rėmėsi dar keletu argumentų: prezervatyvai nėra visiškai saugūs dėl plyšimo rizikos; prezervatyvų naudojimas gali paskatinti paleistuvystę, kuri sąlygoja ŽIV (AIDS viruso) plitimą; be to, prezervatyvų platinimo kampanijų populiarumas nustelbė labiau patikimus prevencijos būdus, tokius kaip ištikimybė ir skaistumas.

Popiežius remiasi ir italų teologu Franciscan Father Maurizio Faggioni, Vatikanui patarusio išleisti seksualinio elgesio moralės principus. Popiežius prezervatyvų propagavimo kampanijose įžvelgia kultūrinio žiaurumo aspektus, ypač Afrikoje, kurioje niekada anksčiau kontacepcija neegzistavo (pasak minėto Tėvo Faggioni).

Kiti šaltiniai teigia, jog bažnyčios ekspertai, atidžiau pažvelgę į šį klausimą, nutarė, kad toks išsamus Vatikano pareiškimas prezervatyvų naudojimo klausimu, paremtas vien teologinėmis ir pastoralinėmis dogmomis, buvo padarytas pirma laiko. Jis paskelbtas nesant nuomonių vienybės bažnyčios viduje, be to, šio klausimo teologiniai atspalviai gali paskatinti kilti įvairius atgarsius masinio informavimo priemonėse ir tarp katalikų bendruomenės.

 

0
0

Komentarai

  • Tegul ponas "šventasis" popiežius skiria pinigų Afrikos žmonių švietimui, elementariam išsilavinimui, tada šneka apie visokius susilaikymus.
    Kaži kiek gerbiamas ponas popiežius nesusilaikė per savo gyvenimą:)
    Jis gi tik žmogus jo?:)

Parašykite komentarą