Robe polo col croisé Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Prostatos vėžio rizika susijusi su pieno vartojimu paauglystėje

Arunas | sausio 20, 2012

Prostatos vėžio rizika susijusi su pieno vartojimu paauglystėje
    Islandijos mokslininkai susiejo prostatos vėžio rizikos vystymąsi su pieno vartojimu paauglystės laikotarpiu, praneša MSNBC. Tyrimo kurį atliko grupė specialistų vadovaujant Johanai Torfadott ir ( Johanna Torfadottir) ataskaita publikuota American Journal of Epidemiology.
    Torfadott ir jos kolegos išnagrinėjo daugiau nei 2,2 tūkstančius islandų vyrų duomenų, gimusių nuo 1907 iki 1935 metų laikotarpyje. Mokslininkai domėjosi, kaip islandai dažnai gėrė pieną  įvairiuose savo gyvenimo laikotarpiuose.
    Mokslininkai išsiaiškino, kad 2009 m. pusei tyrimo dalyvių buvo nustatytas prostatos vėžys. Taip pat 371 vyrui buvo aptiktas susirgimas vėlyvoje stadijoje arba jau mirties metu po patologoanotominių tyrimų.
    Tyrimų rezultatai parodė, kad 1800 vyrų kiekvieną dieną paauglystės amžiuje vartojo pieną. Į antrą grupę pateko 462 tyrimo dalyviai,  kurie gėrė pieną rečiau nei kartą per dieną.
    Prostatos vėžio vystymosi rizikos analoginiai rodikliai pirmoje grupėje buvo 3,2 didesni, nei antroje grupėje. Ekspertai nenustatė analoginio ryšio tarp kitų vėžio ir pieno produktų vartojimo dažnio rizikos,.
    2010 m. gruodžio mėn., mokslininkai iš Didžiosios Britanijos išspausdino straipsnį, kuriame prostatos vėžio rizika susijusi su ilgais pirštais.
    Tyrimo autoriai išsiaiškino, kad vyrai kurių rodomasis pirštas buvo trumpesnis nei bevardis, piktybinis navikas vystėsi trečdaliu rečiau nei kitiems.

http://medportal.ru/mednovosti/news/2011/12/30/milcan/

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą