older woman dating Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Rastas biblijinis miestas, sugriautas dėl savo gyventojų homoseksualumo

Arunas | gegužės 14, 2006

Tol Al- Chamom vietovėje Jordanijoje esantis griuvėsių kompleksas gali būti Senajame Testamente minimo Sodomos miesto vieta. Anot Pradžios knygos, Sodoma buvo sugriauta Dievo už jos gyventojų nuodėmes. Tokią išvadą po septynerius metus trukusių kasinėjimų padarė grupė mokslininkų iš Nju-Meksiko valstijos universiteto.
Ekspedicijos vadovas, Archeologijos ir Biblijos istorijos koledžo dekanas Styvenas Kolinsas sako, kad Sodoma buvo piečiausias šioje teritorijoje esančių gyvenviečių miestas. Jis taip pat turėjo būti vienas iš didžiausių regiono miestų, kadangi jis keliskart Biblijoje minimas greta kitų, mažesnių gyvenviečių. Kasinėjimo rezultatai atskleidė, kad Sodomos griuvėsiai keletą amžių po sugriovimo nebuvo apgyvendinti.
„Penki griuvėsių kompleksai, esantys rytinėje lygumos dalyje atitinka Sodomos ir kitų miestų vietą bei laiką itin ryškiai archeologiniu ir geografiniu požiūriu, kad tiesiog sunku patikėti“ – pažymi mokslininkas. Be to, archeologų grupei pavyko rasti beveik nepaliestus miesto vartus, kuriuose pagal Biblijos aprašymą, sėdėjo Abraomo giminaitis Lotas.
Jeigu hipotezė apie vartus pasitvirtintų, tai pirmą kartą archeologiškai būtų patvirtintas Senajame Testamente aprašytas faktas, nurodo laikraštis „El Defensor Chieftain“. S. Kolinsas sako, kad jo kasinėjimų pagrindu buvo Biblija, o pagrindinis biblinės archeologijos uždavinys – Šventojo Rašto aprašymų mokslinis patvirtinimas.

Šaltinis: Interaks-religija.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą