group dating website Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Raudonasis Kryžius: ŽIV tapo globalia katastrofa

Filippi | liepos 12, 2008

Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio organizacijų federacija išleido kasmetinę 2008 metų „Ataskaitą apie pasaulines katastrofas“. Paprastai šioje ataskaitoje kalbama tik apie stichines nelaimes. Tačiau šių metų ataskaitos pagrindinė problema – ŽIV epidemija, praneša portalas Aidsmap.com.

Tarptautinis Raudonasis Kryžius praneša, kad svarbiausia ŽIV plitimo pasekmių – globali katastrofa, be to, ilgalaikė ir sudėtinga. Pavyzdžiui, Afrikos pietinėje dalyje ŽIV „turėjo katastrofišką įtaką demografijai, sveikatos apsaugos sistemai, ekonomikai ir socialiniam stabilumui“.

Raudonojo Kryžiaus ataskaitoje yra trys esminiai punktai:

– Kova su ŽIV/AIDS nukreipta neteisingai, tai yra ne į tas grupes. Ataskaitoje kalbama, kad daugelyje šalių epidemija koncentruojasi tam tikrose gyventojų grupėse (vyrai, užsiimantys seksu su vyrais, sekso industrijos darbuotojai, intraveninių narkotikų vartotojai), tačiau tose šalyse resursai nėra nukreipiami ŽIV profilaktikai šiose grupėse. Vietoj to, vyriausybė nusiteikusi finansuoti bendras profilaktikos programas, skirtas visiems gyventojams, pavyzdžiui, programas mokyklose.

– Donorų fondų pinigai nėra nukreipiami ten, kur jie reikalingiausi. Dėl biurokratijos ir koordinacijos nebuvimo fondai nesivadovauja realiomis visuomenės reikmėmis, sudarydami savą finansavimą.

– Grupės, labiausiai pažeidžiamos ŽIV – vyrai, užsiimantys seksu su vyrais, sekso industrijos darbuotojai, intraveninių narkotikų vartotojai – kenčia nuo prietarų ir diskriminacijos. ŽIV profilaktikai trukdo ir šių grupių kriminalizacija, jų nepriėjimas prie profilaktikos ir gydymo paslaugų ribotas.

Šalyse, kur epidemija plinta tarp visų gyventojų, ŽIV tapo tikra stichine nelaime. Bet net ir šalyse, kuriose epidemija koncentruota, pavyzdžiui Rusijoje, ŽIV – nelaimė grupių, kuriose infekcijos plitimo lygis gana aukštas.

Raudonasis Kryžius ragina vyriausybes ŽIV/AIDS programas sutelkti dėmesį ten, kur jų labiausiai reikia, fondus – garantuoti, kad jų pagalba būtų tikrai efektyvi, politikus – priimti sprendimus remiantis mokslo pasiekimais, o ne moralinėmis nuostatomis, humanitarines organizacijas – atkreipti daugiau dėmesio ir sutelkti pajėgas kovai su ŽIV.

Vertė Maru
Šaltinis: www.aids.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą