Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Reikalauja panaikinti draudimą gėjams būti kraujo donorais

Arunas | sausio 30, 2007

JAV Raudonojo Kryžiaus ir keletas kitų organizacijų, dirbančių su kraujo donorais, kreipėsi į JAV Maisto produktų ir vaistinių preparatų administraciją, reikalaudamos pakeisti dar 9-tojo dešimtmečio pradžioje priimtas taisykles, pagal kurias vyrams, turintiems lytinių santykių su kitais vyrais, draudžiama būti kraujo donorais. Be to, visai neturi reikšmės lytinių santykių dažnumas, sekso saugumas ar ŽIV testo rezultatai.

Kaip praneša „San Jose Mercury News“, JAV potencialūs donorai privalo užpildyti specialų klausimyną, ir vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, asmenys, vartojantys injekcinius (švirkščiamus) intraveniniusnarkotikus, asmenys, kuriems per pastaruosius metus yra darytos tatuiruotės, bei nėščios moterys negali tapti kraujo donorais.

Neseniai gimnazistui, kuriam buvo uždrausta duoti kraują, po to, kai jis nurodė esąs homoseksualus, pateikė skundą, teigdamas, kad tokios taisyklės yra diskriminuojančios.

Michealas Bushas, Tyrimų ir mokslinių klausimų centro viceprezidentas, teigia, jog „šiuo metu naudojame labai patikimus metodus testuoti kraują, todėl galime nustatyti ne tik antikūnus, bet ir patį virusą“.

Be to, pastaruoju metu JAV vis dažniau ir dažniau ŽIV virusas perduodamas heteroseksualaus sekso metu, taip moterys sudaro net ketvirtį visų naujų ŽIV virusų atvejų, registruojamų JAV teritorijoje.

Amerikos „Raudonasis Kryžius“, Amerikos Kraujo bankų asociacija ir Amerikos kraujo centrai 2006 metų kovą paprašė peržiūrėti šias taisykles. Jų manymu, galima tiesiog uždrausti būti kraujo donorais tiems, kurie užsiiminėjo seksu su vyrais per pastaruosius 12 mėnesių.

Jų manymu, net jei donorai ir nebūtų apklausiami, tikimybė į ligonines nusiųsti infekuotą kraują ne ne didesnė nei vienas iš dviejų milijonų, nes kraujo bankai kraują testuoja DNK technologija, kuri leidžia nustatyti ŽIV ir hepatito virusą jau praėjus savatei po jo perdavimo.

Šaltinis www.aids.ru
Parengė maru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą