internet dateing Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Romos popiežius ragina nenuilstant kovoti su AIDS

Arunas | gruodžio 4, 2007

Romos popiežius Benediktas XVI kviečia visus žmones laisva valia prisidėti kovojant su AIDS ir „padidinti jėgas tam, kad būtų užkirstas kelias ŽIV“, praneša RIA naujienų tarnyba.

Kalbėdamas viešoje audiencijoje Vatikane Tarptautinės AIDS dienos išvakarėse, jis ragino daugiau dėmesio skirti žmonėms su ŽIV, o ypatingai vaikams.

Romos katalikų bažnyčios galva taip pat pabrėžė, kaip svarbu užkirsti kelią įvairiems prietarams bei piktnaudžiavimams, susijusiems su žmonėmis, nešiojantiems ŽIV.
„Dvasiškai aš artimas su visais, kurie kenčia nuo šios sunkios ligos, bei jų šeimomis, ypač toms, kurios neteko artimo žmogaus. Melsiuosi už visus“, kalbėjo popiežius.

Katalikų bažnyčia prieštarauja prezervatyvų vartojimui ir moko, kad ištikimybė heteroseksualioje šeimoje, sveikas protas bei susilaikymas yra patys geriausi būdai kovoti su AIDS. Jis tvirtina, kad prezervatyvų naudojimo propaganda skatina ištvirkimą, kuris tik padės jo plitimui. Katalikų bažnyčia taip pat mano, jog homoseksualus elgesys yra smerktinas.

Kovos su AIDS aktyvistai griežtai kritikuoja bažnyčią dėl jos pozicijos apie prezervatyvų vartojimą.
Pastaraisiais metais keletas aukštų bažnyčios atstovų ne kartą kreipėsi į Vatikaną, kad būtų pakeista politika dėl individualių apsaugos priemonių naudojimo, ypač kad prezervatyvus būtų leista naudoti susituokusioms poroms, jei vienas partneris užsikrėtęs ŽIV ar AIDS.

Tačiau Vatikanas neparodė jokio noro išleisti kokį nors dokumentą, kuris galėtų būti interpretuojamas kaip žalia šviesa prezervatyvų naudojimui, bijodamas, jog tai gali sukelti abejones dėl šio klausimo.

Šaltinis: www.aids.ru
Parengė maru. Ačiū

0
0

Komentarai

  • kažkaip neteko sutikti nė vieno žmogaus kurį būtų ištvirkinę prezervatyvai:)))))

    nežinojimas, žinių stoka, nihilizmas atstumimas reikalingos informacijos, tai gali paskatinti žmogų elgtis neatsakingai, o ne prezervatyvai….

Parašykite komentarą