cougar dating app Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Rusiją kritikuoja dėl gėjų diskriminacijos

Arunas | kovo 20, 2007

JAV valstybės departamentas kritikuoja Rusiją dėl gėjų diskriminacijos ir giria už kovą su AIDS
Užsienio politikos žinyba paskelbė eilinę ataskaitą apie žmogaus teises pasaulio šalyse.

Antradienį, kovo 6 JAV valstybės departamentas paskelbė ataskaitą, skirtą žmogaus teisių laikymuisi įvairiose šalyse, tarp jų ir Rusijoje, kurioje ypatingas dėmesys skirtas homoseksualių asmenų teisių pažeidimams ir ŽIV/AIDS profilaktikos klausimams.

Ataskaitoje be kita ko kalbama, kad „nors homoseksualūs santykiai nėra įstatymiškai draudžiami, gėjų bendruomenė ir toliau kenčia nuo visuomenės stigmatizacijos ir diskriminacijos. Pagal turimus duomenis, praktikuojantys gydytojai ir toliau apriboja ar atsisako teikti sveikatos apsaugos paslaugas dėl nepakantumo ar prietarų.

Pagal neseniai atliktus tyrimus, vyrus gėjus atsisakoma priimti į darbą dėl jų seksualumo. Atviri gėjai yra taikinys skinhedų agresijai, kuri sutinkama su teisėsaugos organų abejingumu.“

Valstybės departamento ataskaitoje taip pat pranešama, kad „gegužę homoseksualų teisių apsaugos aktyvistai surengė nedidelę tarptautinę konferenciją Maskvoje, skirtą kovai su homofobija, tačiau Maskvos meras ir teismai atmetė prašymą surengti gėjų parado eitynes. Pagal Human Rights Watch organizacijos duomenis, gegužės 27 dieną keletas dešimčių Rusijos gėjų, lesbiečių, biseksualų ir transeksualų, remiamų vietos ir užsienio šalininkų, Europos ir Vokietijos parlamentarų, bandė surengti dvi protesto akcijas: vienų iš jų turėjo būti gėlių padėjimas ant Nežinomo kareivio kapo prie Kremliaus sienos, o kita – piketas prie merijos, pasisakant už susirinkimo ir saviraiškos laisvę.

Organizatoriai nutarė vykdyti šias akcijas po to, kai teismas palaikė merą Jurijų Lužkovą ir jo draudimą eitynėms. Abejose akcijose šimtai antigėjiškai nusiteikusių protestuotojų, tarp jų ir skinhedų bei nacionalistų, užpuolė dalyvius, daugelį jų sumušė, šaukė homofobiškus šūkius. Policija įsikišo vėlai, neapsaugojo demonstruotojų nuo prievartos. Stebėtojai pažymi, kad policijos veiksmai tik sustiprino prievartą“.

Valstybės departamentas taip pat užsimena apie nacionalistų išpuolius prieš gėjų klubus Maskvoje praėjusių metų balandžio pabaigoje, gegužės pradžioje. Ataskaitoje rašoma, kad „protestuodami prieš lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų rengiamą didelį vakarėlį Open party keli šimtai protestuojančiųjų susirinko prie naktinio klubo, kur šūkaliojo grasinimus, mėtė butelius, akmenis ir kiaušinius į lankytojus. Kitą vakarą mažiausiai šimtas protestuotojų susirinko prie kito gėjų klubo, kur elgėsi panašiai.

Nežiūrint į tai, kad žmogaus teisių gynėjų grupės pareiškė protestą dėl išpuolių prieš lesbietes, gėjus, biseksualus ir transeksualus, oficialios valdžios atstovai prievartos nepasmerkė. Vienos iš Dūmos deputatų apkaltino gėjus provokuojant pravoslavų tikinčiuosius“.

Valstybės departamentas pažymi, kad Rusijoje veikia nedaug gėjų teises ginančių organizacijų, o jų veiklą įdėmiai seka valdžios atstovai. Taip pat nurodomas nedidelis skaičius projektų, skirtų homoseksualų švietimui ŽIV klausimais. Ataskaitoje nurodoma, kad „balandį Maskvos miesto Dūma paragino prezidentą Putiną apriboti užsienio nevyriausybinių organizacijų, kovojančių su ŽIV/AIDS, veiklą, nes jos neva propaguoja pedofiliją, prostituciją, narkotikų vartojimą tarp paauglių.

Maskvos Dūma taip pat apkaltino švietimo ministeriją padedant šioms organizacijoms. Valstybės Dūma federaliniu lygiu vis tik pasisakė dėl ŽIV/AIDS profilaktikos būtinybės“.

Be paminėto, ataskaitoje nurodoma, kad „vyriausybė skyrė daug pastangų kovoje su AIDS, įskaitant kovą su stigmatizacija ir diskriminacija, ženkliai padidinant federalinį ir regioninius biudžetus šioje srityje. ŽIV/AIDS profilaktikos signalai pastebimi ir žiniasklaidos priemonėse, mokyklų programose. Startavo nacionalinė programa „Sustabdyk AIDS“.

Justicijos ministerija sutiko padaryti AIDS gydymą prieinamą žmonėms įkalinimo vietose. Prezidentas Putinas, pasakė kalbą kovos su AIDS tema, o balandį pabrėžė nevyriausybinių organizacijų svarbą šioje sferoje“.

Šaltinis: GayRussia.Ru
Parengė Aeroflot. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą