Brautmutterkleider denim Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Savos rizikos įvertinimas įtakoja saugesnį seksą

Arunas | spalio 9, 2007

Pasak Reuters, pagrindinė kovos su AIDS problema – kaip padėti žmonėms pakeisti savo įprastą elgseną, kad ji taptu saugesnė, žiūrint iš ŽIV pocizijų. Ilgalaikės individualios konsultacijos rizikos klausimais būtų gan efektyvus metodas, tačiau tai kiek per daug kainuoja.

Tačiau neseni tyrimai Amerikoje parodė, kad savo elgsenos įvertinimas iš rizikos pozicijų gali pakeisti žmogaus elgesį nė kiek ne mažiau efektyviai.

Tyrime dalyvavo 365 pacientai, nešiojantys ŽIV, prieš tai kreipęsi į įvairias Amerikos klinikas. Prieš užeinant pas gydytoją, pacientų buvo prašoma užeiti į atskirą kambarį, kur jie ramiai turėdavo atsakyti į kelis klausimus kompiuteriu. Tie pacientai, kurie įvertindavo savo elgseną kompiuterio programos pagalba, vėliau dažniau naudodavosi prezervatyvais.

Tyrimo autoriai mano, kad, atsakydami į klausimus kompiuteriu, žmonės galėjo objektyviau peržiūrėti savo elgseną, ir tai galėjo motyvuoti elgsenos pokyčius. Be to, naudotis kompiuteriu paprasčiau, kadangi tai anonimiška ir žmogus gali nebijoti neigiamo požiūrio.

Nors reikalingi kiti tyrimai, kad rezultatai būtų patvirtinti, tačiau autoriai mano, jog tai labai efektyvus metodas, reikalaujantis tik vieno vienintelio kompiuterio, kurį galima įdiegti bet kurioje klinikoje.

Šaltinis: www.aids.ru
Parengė maru. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą