Robe marron empire Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Seksualinio pasitenkinimo padidinimas – praktiški patarimai ( I dalis)

Arunas | gegužės 15, 2006

Nekyla abejonių, kad šiandienos visuomenėje asmeninis nepasitenkinimas seksu – įprastas reiškinys. Pusė visų porų, daugiau ar mažiau, kenčia nuo nemalonumų, susijusių su seksu, pradedant nuo nuobodulio ir seksualinio intereso nebuvimo iki tikrų seksualinių disfunkcijų. 

Didelė dalis nesusituokusių suaugusiųjų taip pat skundžiasi dėl minėtų priežasčių: jie negali sau rasti “gero“ partnerio, jaučia, kad seksas labiau slegia, o ne atpalaiduoja, nesuteikia pasitenkinimo, jų pačių erotinės reakcijos pristabdytos ar prarastos. Net paaugliai – jei jie yra savo seksualinio apetito zenite, dažnai skundžiasi, kad sekso klausimai juos neramina.

Neslėpsim, kad tiems žmonėms, galbūt, reikalinga seksopatologo pagalba, tačiau privalome pasakyti, kad dauguma gali patys išmokti padidinti seksualinį pasitenkinimą, jei tik protingai to imsis. Nelaimei, retai taip nutinka, nes dauguma žmonių susidūrę su seksualinėmis problemomis tik labiau panyra į nepasitenkinimo ir baimės būseną.
Šiame straipsnyje panagrinėsime keletą konkrečių ir praktiškų patarimų, skirtų visiems, kas ieško didesnio seksualinio pasitenkinimo.
Bendros problemos, ribojančios seksualinį pasitenkinimą.

Mūsų, seksopatologų ir lyties klausimų tyrėjų, darbas veda prie išvados, kad žmonės dažniausiai susiduria su 4 tipų problemomis: susikaustymu ir kaltės jausmu, veiksmų atlikimo baimės, erotiniu nuoboduliu ir aklu pasikliovimu mitais bei klaidinga informacija apie seksą.
Iš tiesų, modernioje visuomenėje šios 4 problemos apima apie 80 procentų visų seksualinio nepasitenkinimo atvejų. Tad logiška detaliau jas panagrinėti, pabrėžiant šių momentų specifiškumą ir keliant klausimą, kaip jas galima įveikti.
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti netiesa, kad dabartiniais visiško atvirumo sekso klausimais laikais svarbi seksualinio susikaustymo problema. Tačiau susikaustymas ir kaltės jausmas vis dar gajus, nors jį sukeliančios priežastys ir kryptys kiek pasikeitė.
Pavyzdžiui, šiandien mes ne tik susiduriame su įvairių religijų palikimu, sakančiu, kad ‚seksas – tai „purvas“, bet ir su įgimtu paslapties jausmu, nes mūsų kultūroje sekso vieta yra asmeninė ir uždara.  Be to, yra visas seksualinio susikaustymo variantų rinkinys, kuris kyla iš asmeninio nepakankamo patrauklumo baimės jausmo. Rūpestis dėl asmeninio patrauklumo gana senas reiškinys, tačiau jį dažniausiai labai sustiprina televizijos programos, paskatinančios siekį fiziškai panašėti į jų herojus.
 Pastaruoju metu panaši liga paveikė vyrus – jei jie tiesiogiai negali savo fiziniais duomenimis prilygti, tarkim Silvestrui Stalonei, tai jie jaučiasi nepatrauklūs ir nepilnaverčiai kaip meilužiai. Be abejo, ir 1940 –aisiais taip pat buvo jaunų žmonių, norinčių atrodyti kaip Džonis Vaismiuleris (Tarzano vaidmens atlikėjas), tačiau toks noras nebuvo taip susijęs su jų seksualiniu patrauklumu. Sekso terapeutai dažniau pastebi, kad vyrai labiau nerimauja dėl savo penio atitikimo (dydžio prasme).
Vyras, jaučiantis savo neadekvatumą dėl to, kad mano, jog jo penis per mažas, linkęs nuvertinti savo galimybes, o tai veda prie seksualinio pasitikėjimo pranykimo bei neryžtingumo.  Žinoma, yra daug žmonių kurie nepaklūsta tokiam modeliui. Stengdamiesi įveikti baimes jie pernelyg panyra į seksą, tarsi norėtų įrodyti savo pilnavertiškumą santykių dažnumu ir įvairove. Tačiau neatitikimas šiuolaikiniam grožio etalonui, kurį iškelia kultūra, išlieka didžiausiu seksualinio susikaustymo šaltiniu.
 
Kita dažnai sutinkama susikaustymo rūšis susijusi su gėdos jausmu ar oralinio sekso neigimu. Vietoj atsipalaidavimo ir mėgavimosi šia sekso rūšimi, žmonės jį laiko neįmanomu ar problematišku.

Sekso prietarų, net ir nevirstančių fobijomis, diapazonas gerokai platesnis nei čia paminėtas, bet jie ne visuomet trukdo santykiams, nors ir gerokai sumažina erotinio pasitenkinimo potencialą.

Šaltinis:  GayClub.ru
Pagal U. Mastere, V. Džonson, R. Kolodny darbą
„Mastere ir Džonsas apie meilę ir seksą“

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą