Blumen strickkleider Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Senėjimo greitį galima nustatyti pagal apgamų skaičių

Arunas | rugpjūčio 21, 2007

Britų mokslininkai teigia, kad apgamų skaičius ant žmogaus kūno gali būti labai geras indikatorius, parodantis organizmo senėjimo procesus. Jų duomenimis, apgamų skaičius yra proporcingas telomerų ilgiui – chromosomų galūnėms, kurios trumpėja po kiekvieno ląstelės pasidalijimo.

Karališkojo Londono koledžo specialistų organizuotame tyrime dalyvavo 900 dvynių porų. Mokslininkai suskaičiavo apgamų skaičių ant dalyvių kūnų, ir, be to, išmatavo chromosomų telomerų skaičių ląstelėse.

Telomerai – tai chromosomų galūnės, kurios nėra jokios paveldimumo informacijos. Jų pagrinindė funkcija yra apsaugoti ląstelės DNR nuo deformacijos ir kitokių pakenkimų. Buvo pripažinta, kad telomerų ilgis yra pagrindinis organizmo senėjimo rodiklis po to, kai nustatyta, kad šios chromosomų dalys trumpėja po kiekvieno ląstelės pasidalijimo.

Vidutiniškai ant suaugusio žmogaus būna nuo 30 iki 100 apgamų, tačiau kai kuriais atvejais jų būna daugiau nei 400. Tyrėjams pavyko nustatyti statistiškai reikšmingą telomerų ilgio koreliaciją tarp dalyvių, kurie turi mažiau nei 25 apgamus, ir dalyvių, turinčių daugiau nei 100 apgamų. Pastarojoje grupėj telomerai buvo žymiai ilgesni, o tai reiškia, kad šių žmonių ląstelės „jaunesnės“ 6-7 metais.

Mokslininkų išvados buvo gana netikėtos, kadangi iki šiol buvo manoma, jog didesnis nei įprasta apgamų skaičius rodo polinkį odos vėžiui – melanomai. Tyrimui vadovavusios gydytojos Veronique Bataille žodžiais tariant, nežymi naujų piktybinių darinių rizika, susijusi su dideliu apgamų kiekiu, komensuojama mažesniu polinkiu senatvinėms ligoms: širdies ligoms, osteoporozei ir kt. Bet vis dėlto, pripažįsta Bataille, visa tai turi būti patvirtinti papildomais tyrimais.

Parengė maru. Ačiū
Šaltinis: www.medportal.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą