Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Serbija panaikina kraujo donorystės draudimą homoseksualams

Arunas | gruodžio 6, 2006

Pasikeitimai įsigalios nuo naujų metų
 
Serbijos kraujo perpylimo institutas pakeitė potencialių donorų anketą po to, kai vietos lesbiečių teisių gynimo organizacija pareiškė protestą dėl homoseksualų kraujo donorystės suvaržymų, kuriuos laikė diskriminaciniais.

Lesbiečių organizacija Libris protesto prieš praktiką kai donoru nebuvo galima tapti teigiamai atsakius į klausimą „Ar kada nors turėjote seksualinių santykių su savo lyties asmeniu?“
 
Institutas pripažino diskriminacijos faktą ir parengė naują anketą donorams, kurioje minėto klausimo nėra.

Anksčiau Libris aktyvistei buvo sakoma, kad ji yra „didelės rizikos grupėje“ dėl jos orientacijos. Aktyvistė pareiškė: „jautiesi antrarūšiu piliečiu, kuomet tau neleidžiama daryti to, kas leidžiama kitiems“.
 
Instituto atstovas Gordanas Antuljevski pareiškė, kad „kraujo perpylimo institute nedirba homofobai. Mūms visi kraujo donorai  lygūs. Tiesiog saugus kraujo perpylimas yra mūsų prioritetas“.
 
Naujo donoro anketa bus naudojama nuo 2007m. sausio. Iki tol homoseksualai galės būti donorais, kadangi gydytojams jau pranešta apie pasikeitimus.
 
Serbijos sostinė Belgradas laikomas santykinai liberaliu seksualinių klausimų atžvilgiu, tačiau atviras savo homoseksualumo pripažinimas kaip ir anksčiau iššaukia neigiamą reakciją. 20001 metų gėjų parado dalyviai Belgrade buvo užpulti skinhedų, futbolo fanatų ir ekstremistų policijai visiškai  nereaguojant.
 
 
Šaltinis: GayRussia.Ru, pagal TurkishPress.Com
Parengė: Marius

 

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą