buscar pareja en guipuzcoa Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Šveicarijoje daugėja ŽIV atvejų tarp gėjų ir biseksualų

Arunas | lapkričio 4, 2006

Naujų ŽIV atvejų tarp homoseksualių ir biseksualių vyrų skaičius Šveicarijoje išaugo beveik du kartus per pastaruosius trejus metus. Spalio 30 paskelbtoje federalinio sveikatos apsaugos departamento ataskaitoje išreiškiamas susirūpinimas esama tendencija ir numatomos dar didesnės pastangos įgyvendinti ŽIV/AIDS profilaktikos programas.

 
Pagal oficialius duomenis, trys iš kiekvieno tūkstančio Šveicarijos gyventojų gyvena su ŽIV/AIDS. Paskutiniais metais geros profilaktinės priemonės skatino ŽIV atvejų mažėjimą tarp asmenų, vartojančių narkotikus ir imigrantų, tačiau nuo 2000 metų naujų ŽIV atvejų skaičius tarp homoseksualų ir biseksualų auga.

2005 metais 49,3% visų vyrų, esančių ŽIV nešiotojais, buvo homoseksualūs arba biseksualūs, tuo tarpu kai  2004 metais jų dalis sudarė 36,5%. 2006 metų pabaigai federalinis sveikatos apsaugos departamentas numato 300 naujų ŽIV atvejų ir dauguma užsikrėtusių bus šveicarai.
Anot valdžios atstovų, panaši tendencija būdinga ne vien Šveicarijai, bet ir kitoms Vakarų Europos šalims.
 
Sveikatos apsaugos insitucijos įvardija įvairias ŽIV atvejų augimo tarp gėjų ir biseksualų priežastis. Ataskaitoje kalbama, kad daugelis homoseksualių ir biseksualių Šveicarijos vyrų nustojo saugotis. Daugelis mano, kod apsaugos priemonių naudojimas gadina kai kurių vakarėlių atmosferą.
 
Dar viena priežastimi įvardijamas pagerėjęs ŽIV gydymas. Daugelis laiko, kad net ir užsikrėtimo atveju jie galės ilgai gyventi, o kai kurie mano, jog susirgimas išgydomas.
 
Federalinis sveikatos apsaugos departamentas taip pat nurodo, kad auga įvarių interneto pokalbių kambarių skaičius, kurie leidžia žmonėms susitikti išvengiant tradicinių vietų, tokių kaip saunos, sekso klubai, kuriose vystoma ŽIV prevencijos programa.
 
Pagal Ženevos LGBT asociacijos tyrimą, daugiau gėjų lyginant su visa visuomene kenčia nuo įvairaus nerimo, įpročio vartoti narkotikus, alkoholizmo ir depresijos.
 
Sveikatos apsaugos departamentas priėjo prie išvados, kad ir laikina depresija gali tapti priežastimi, jog žmogus bus linkęs labiau rizikuoti susitikdamas su kitu, neatsižvelgdamas į ŽIV ir pradinį nusiteikimą užsiimti saugiu seksu.
 
Siekiant stabdyti ŽIV/AIDS epidemiją sveikatos apsaugos departamentas kviečia homoseksualius ir biseksualius vyrus sutelkti pastangas ties ŽIV infekcijos profilaktika. Vietoj esamos kampanijos pakeitimo departamentas išreiškė pageidavimą, kad visos organizacijos, užsiimančios kova su ŽIV/AIDS šioje grupėje, taikytų vienodus metodus ir būdus sprendžiant šią problemą.

   Šaltinis: www.GayRussia.ru  
Paruošė Marius
 

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą