100 free dating site in australia Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Tarp jaunimo daugėja apsinuodijimų alkoholiu ir savižudybių

Arunas | gegužės 29, 2009

Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad šių metų pirmąjį ketvirtį padaugėjo apsinuodijimų. Nerimą kelia tai, kad vis dažniau svaiginasi ir bando nusižudyti vaikai.
Visuomenės sveikatos specialistai ragina tėvus būti budresnius ir siūlo parengtą atmintinę apie apsinuodijimų prevenciją.

Pasak Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėjos Jūratės Karalevičienės, atliekant apsinuodijimų analizę, pastebima itin grėsminga situacija.

„Nuo 2004 metų užregistruotų apsinuodijimų atvejų padažnėjo beveik 50 procentų. Jau šių metų pirmąjį ketvirtį užregistruoti net 102 apsinuodijimų atvejai, iš jų 74 apgalvoti. Apgalvoti apsinuodijimai – tai svaiginimasis alkoholiu, narkotikais, medikamentais bei mėginimai nusižudyti.

Šiaulių apskrityje šiais metais užregistruoti net 25 vaikų apsinuodijimo alkoholiu atvejai. Iš jų daugiau kaip pusė – mergaičių apsinuodijimai.  Tenka apgailestauti, kad vis daugiau mergaičių piktnaudžiauja alkoholiu ir kitais svaigalais. Tiriant apsinuodijimo atvejų eigą aiškėja nauja tendencija – jaunimas svaiginasi viešose vietose. Vis dažniau apsinuodijama prekybos ir pramogų centruose ar jų automobilių stovėjimo aikštelėse rūkant marihuaną, svaiginantis alkoholiu“, – pasakojo J. Karalevičienė.

Visuomenės sveikatos specialistė teigia, kad suaugusiųjų organizmas toleruoja didesnį alkoholio kiekį (tarp suaugusiųjų dažniausiai registruojami apsinuodijimai alkoholio surogatais), nei  paauglių. Kartais  paauglio organizmo intoksikacijai užtenka ir alaus.

„Kai kalbama apie jauną organizmą, negalima skirstyti alkoholinių gėrimų į lengvus ar pan. Manyčiau, kad problema būtų išspręsta, jei iki dvidešimt vienerių metų alkoholis būtų tabu“, – sako Jūratė Karalevičienė.

Žudosi ir vaikai

Daugiau kaip pusė  apsinuodijimų – mėginimai žudytis, iš kurių trečdalis – vaikų iki 18 metų. Dažniausios tokių atvejų priežastys yra konfliktai šeimoje, mokykloje, nusivylimai draugais. Medikai pastebi, kad egzistuoja tam tikras bandymų žudytis sezoniškumas. Savižudybių padaugėja gegužės ir birželio bei lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Žiemą  dažnesni suaugusiųjų bandymai žudytis.

Pilnas straipsnis: VTV.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą