free dating sites for young adults Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena – ,,Švieskime viltimi gyventi"

Arunas | gegužės 15, 2010

Šių metų gegužės 16 d. (trečiasis gegužės sekmadienis) – Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena. Šia proga, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos gegužės 17 – 21 dienomis Vilniaus, Prienų bei Kuršėnų mokyklose vykdys mirusiųjų nuo AIDS atminimo dienos paminėjimo bei prevencijos prieš ŽIV/AIDS kampaniją, kurioje dalyvaus ir Tarptautinės AIDS informacinės kampanijos geros valios ambasadorius – Algis Ramanauskas (taip pat žinomas kaip Algis Greitai).   Algis Ramanauskas gegužės 18 d. 11.00 val. susitiks su Vilniaus raj. Vėliučionių specialiųjų vaikų auklėjimo ir globos namų moksleiviais.

Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena pasaulyje yra minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šiemet pasaulyje ir Lietuvoje ji bus minima gegužės 16 d. – daugiau nei 100–tą pasaulio valstybių apjungs 27–oji tarptautinė žvakių deginimo ceremonija, kurios šūkis “Švieskime viltimi gyventi”. Renginio tikslas – pagerbti mirusius nuo AIDS, remti žmones, gyvenančius su ŽIV ir AIDS, suteikti kuo daugiau informacijos apie šią ligą, atkreipti politikų dėmesį, suteikti informaciją bendruomenėms, kaip apsisaugoti nuo AIDS, o užsikrėtus – gydytis. Šią dieną tradiciškai deginamos žvakutės, vyksta koncertai, akcijos, diskusijos, eisenos, renginiai sutelkiantys visuomenę.

Lietuvoje Tarptautinė mirusių nuo AIDS diena yra minima nuo 1994 m. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta 1983 m. San Francisko mieste, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Renginį organizavo žmonės, kuriuos asmeniškai palietė ši liga. Jie išėjo į gatves tam, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į ŽIV ir AIDS problemą bei paskatintų imtis atitinkamų veiksmų. Nuo to laiko, mirusiųjų nuo AIDS diena minima kasmet, trečiąjį gegužės sekmadienį. Ši diena skirta nukentėjusiems nuo ŽIV ir AIDS epidemijos atminti, daugiau sužinoti apie AIDS, propaguoti politines permainas, skatinti bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą bei įgyti naujų įgūdžių bendruomenės mobilizacijai.

Pasaulyje kasdien daugiau kaip 5700 žmonių miršta nuo AIDS, 6800 – užsikrečia ŽIV. Lietuvoje šiuo metu gyvena beveik 1600 žmonių, užsikrėtusių ŽIV; dėl AIDS ir kitų, su ŽIV susijusių priežasčių, jau mirė 184.

Kviečiame Jus prisidėti prie šios dienos minėjimo ir savo bendruomenėje surengti tradicinę žvakių deginimo ceremoniją.

Būsime dėkingi, jei elektroniniu paštu svietimas@ulac.lt informuosite mus, kada ir kaip savo bendruomenėje planuojate paminėti Tarptautinę mirusių nuo AIDS atminimo dieną.

Parengė:
Viktorija Gružauskienė,
Viešųjų ryšių specialistė
Švietimo ir komunikacijos skyrius
www.ulac.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą