best free dating service Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS diena. Apglėbkite rūpesčiu!

Arunas | lapkričio 21, 2011

Šiemet 28-tą kartą minima Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS diena. 33 milijonai ŽIV infekuotų žmonių, jų artimieji, žmogaus teisių gynėjai, visuomeniniai veikėjai 75-iose pasaulio šalyse uždegs žvakutes, kad paminėtų mirusiųjų nuo AIDS atminimą. Ši diena bus minima ir Lietuvoje.

Apglėbkite rūpesčiu!

„Mes prisiminsime tuos, kurie savo gyvenimą paskyrė kovai už žmonių, gyvenančių su ŽIV, teises ir gerovę; būsime su tais, kurių gyvenime jau atsirado žodis „ŽIV“; kviesime visus prisiminti išėjusius ir pasirūpinti gyvaisiais – ŽIV infekcijos paliestais žmonėmis“, – sako Svetlana Kulšis, ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacijos „Demetra“ vadovė. Šių metų mirusiųjų nuo AIDS dienos šūkis – apglėbkite rūpesčiu.

Visi kviečiami atsigręžti į tuos, kuriuos palietė ŽIV infekcija, kad suvoktume, kiek daug tokių žmonių. Tai proga dar kartą pakalbėti apie būtinumą užtikrinti ŽIV užsikrėtusiems reikiamą gydymą. Gydymas – tai geriausia ŽIV prevencija. Gydomas žmogus praktiškai negali perduoti viruso. UNDC organizacijos ataskaitos rodo, kad prieinamas ir priimtinas gydymas leidžia sumažinti ŽIV infekcijos plitimo mastus, gerina sergančiųjų ŽIV gyvenimo kokybę, ilgina jų gyvenimą, sumažina ŽIV perdavimo riziką. „Kviečiame visus apglėbti rūpesčiu ŽIV infekuotus asmenis ir jų artimuosius, kalbėti apie šią ligą, mažinti žmonių, gyvenančių su ŽIV stigmatizaciją, diskriminaciją, daugiau sužinoti apie ŽIV“, – sako Rūta Jarašūnienė, „Demetra“ gydytoja.

Nauji ŽIV iššūkiai

Pasaulyje šiuo metu skaičiuojama, kad yra apie 33 milijonai ŽIV užsikrėtusių žmonių, iš jų 6 milijonai gauna gydymą. Paciento gydymas, jo
priežiūra reikalauja didelių finansinių išteklių. Todėl būtina ieškoti galimybių sumažinti gydymo ir priežiūros kaštus. Taip pat siekti, kad nauji ŽIV atvejai būtų išaiškinami kiek galima anksčiau. Kiekvienoje šalyje testai dėl ŽIV turi būti prieinami kiekvienam. Europoje apie 30 proc. ŽIV užkrėstų nežino apie savo infekciją. Šių metų mirusiųjų nuo AIDS diena minima likus trims savaitėms iki JTO Generalinės asamblėjos, kurioje bus aptariami tarptautiniai įsipareigojimai dėl ŽIV infekcijos epidemijos stabdymo. Specialios sesijos metu bus aptariamos ŽIV žmonių gydymo užtikrinimo galimybės, naujų ŽIV atvejų užkirtimas (prezervatyvų ir sterilių adatų pagalba), darbo su rizikos grupėmis didinimas (jaunimas, moterys, vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, sekso darbuotojos).

Renginiai Vilniuje

Šį sekmadienį bus degamos žvakutės mirusiųjų nuo AIDS atminimui. Vilniuje šį sekmadienį Kudirkos aikštėje nuo 15 val. bus nemokamai dalinami prezervatyvai, praeiviai bus kviečiami uždegti žvakutę ir prisiminti išėjusius, „Demetros“ organizacija teiks informaciją apie ŽIV, bus
dalinama informacinė medžiaga. „Maloniai kviečiame visus vilniečius ir sostinės svečius prisijungti prie šios dienos minėjimo. Apie ŽIV turime kalbėti, nes ši liga neretai būna arčiau mūsų nei mes galvojame“, – sako Julija Kvedorelytė, šių metų ŽIV prevencijos ambasadorė.

Daugiau informacijos:

ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacijos „Demetra“
Vadovė Svetlana Kulšis
(8 5) 233 25 33

ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacijos „Demetra“
Gydytoja Rūta Jarašūnienė
8 656 868 13

www.demetra.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą