buscar pareja mayores de 50 años Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vatikanas. Šventasis Sostas ir toliau nepritaria kontracepcijai

Arunas | birželio 10, 2006

Šventasis Sostas išplatino pareiškimą, kuriuo patvirtino savo poziciją, smerkiančią abortus, vienos lyties santuokas, kontracepciją ir dirbtinį apvaisinimą.

Neatsižvelgiant į kai kurių katalikų vyskupų ir kunigų nuomonę, dokumente nebuvo paliestas prezervatyvų naudojimas diskordantinėse porose. 57 puslapių dokumentą išleido Popiežiaus šeimos reikalų taryba, o pasirašė jos prezidentas – kardinolas Alfonsas Lopesas Truchilijo. Šis hierarchas įsitikinęs, kad tradicinė šeima ir „žmonių reprodukcija dar niekada per istoriją nepatyrė tokio pavojaus, kaip šiandieninėje kultūroje“.

Dokumentas patvirtina ištikimybę Katalikų bažnyčios principams, paskelbtiems popiežiaus Pauliaus VI 1968 m. enciklikoje „Humanae Vitae“ (Žmogaus gyvenimas), kurioje bažnyčia pirmą kartą oficialiai pasmerkė kontracepciją. Dokumento autoriai gailisi, kad nuo to laiko daugelis porų „ėmė save riboti ir turi tik vieną ar, daugiausiai, du vaikus.“

„Žmogus turi teisę būti pagimdytas, o ne sukurtas, jis į gyvenimą ateina ne kaip dirbtinio proceso rezultatas, o žmogiškos veiklos, visoje jos pilnatvėje, rezultatas, kaip vyro ir moters sąjungos rezultatas“ – sakoma dokumente, smerkiančiame dirbtinį apvaisinimą ir pastojimą.

Taip pat šiame Popiežiaus šeimos reikalų tarybos dokumente smerkiamas aborto medžiagos naudojimas medicinos tikslais ir moksliniai bandymai su žmogaus embrionu.

www.newsru.com

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą