Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Kirkšninė utėlė

partnersuche homosexuelle Bendros žinios

Kirkšninėmis utėlėmis dažniausiai užsikrečiama lytinio kontakto metu. Tai smulkus žmogaus parazitas gyvenantis visuose plaukuose, išskyrus galvos.

männerprobleme ab 50 Klinikiniai požymiai

Po lytinio kontakto su užsikrėtusiu kirkšninėmis utėlėmis asmeniui gali praeiti net 2 savaitės, kol atsiras niežėjimas jūsų lyties organuose. Kirkšninė utėlė gyvena plaukuotose odos vietose, arti prakaito liaukų, gaktos srityje, apie genitalijas, šlaunų odoje, pažastyse, kitose plaukuotose kūno vietose, rečiau antakiuose, blakstienose ir barzdoje. Utėlė vienos pusės kojomis stipriai laikosi už plauko, o kitos pusės kojomis už odos. Kirkšninė utėlė sunkiai matoma, geriau matosi ant plaukų padėti jos kiaušinėliai (glindos).

Niežėjimas nesumažėja pasikasius, priešingai, jis sustiprėja. Be niežulio, kuris dažniausiai atsiranda naktį atsigulus į lovą ir sušilus, dar matomi nukasymai, įkandimo žymės, glindos ant plaukų.

kostenlose frauen kontakte Tyrimai

Kirkšninė utėlė – vienintelė liga, kurią galite gydyti patys. Reikia gerai apžiūrėti niežtinčias vietas, radę požymius, kurie išvardyti anksčiau ir, jeigu jums nekels jokių abejonių, galite pradėti gydytis. Jeigu užsikrėsta buvo lytinio kontakto metu, tikslinga pasitikrinti ir dėl kitų lytiškai plintančių ligų.

singles in mönchengladbach Gydymas

Gydymas yra paprastas. Vaistinėje reikia nusipirkti vaistų prieš utėles (skysčio arba tepalo). Reikia gerai perskaityti vartojimo instrukciją ir ja vadovautis. Patartina po savaitės gydymą pakartoti. Tuomet bus galima tikėtis, jog visos utėlės sunaikintos. Svarbu, kad ir lytiniai partneriai pasielgtų taip pat. Reikia išplauti ir išlyginti lygintuvu visus drabužius, kuriuos vilkėjote prieš gydymą. Taip pat ir lovos baltinius. Kartais užsikrečiama kirkšninėm utėlėm miegant vienoje lovoje su sergančiu asmeniu arba naudojantis vonios rankšluoščiu. Pasitaiko, kad užsikrečiama ne tik kirkšnine utėle, bet ir kitomis lytiškai plintančiomis ligomis, todėl reikia kreiptis į gydytoją, kad išsitirti dėl kitų ligų.