largest dating site in australia Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vėžio ląsteles žudo virusas-šnipas

linasmm | birželio 18, 2012

Vėžio ląsteles žudantis virusas, po organizmą judantis kraujo ląstelėmis, gali tapti nauju kovos su onkologinėmis ligomis ginklu. Tuo įsitikinę Lydso universiteto vėžio tyrimų instituto specialistai. Vienintelis mokslininkų nuogąstavimas, kad imunitetas gali bandyti šį virusą-šnipą įveikti, skelbia BBC.
Reovirusai, apie kurios ir kalbama, paprastai žmogaus organizmui nekenksmingi. Tačiau vaikams kartais sukelia peršalimą ir virškinimo sutrikimų. Bet dabar mokslininkai atsikleidė neįprastą tokių virusų gebėjimą užkrėsti ir sunaikinti kai kurias vėžio ląsteles, tačiau nepakenkti sveikoms ląstelėms.
Eksperimentai su gyvūnais atskleidė: virusas kraujyje ilgai neišgyvens, nes jį sunaikins imuninė sistema.
Tai reiškia, jog virusu reikia apkrėsti konkrečiai vėžines ląsteles arba, priešingu atveju, pacientams tektų gerti imunitetą slopinančius preparatus. Eksperimentas su keliomis dešimtimis savanorių atskleidė, jog virusas kraujyje slėptis gali.
Visiems eksperimento dalyviams buvo diagnozuotas vėžys (vėžio ląstelių buvokepenyse). Prieš suplanuotą operaciją jiems buvo atliktos injekcijos su minėtuoju virusu.
Paaiškėjo, jog virusas žudo vėžio ląsteles, tačiau kepenims nekenkia. Kodėl šis virusas puola tik vėžio ląsteles, mokslininkai dar neišsiaiškino.

Šaltinis: Delfi.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą