Transparente seidenkleider Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vienas iš trijų asmenų G7 šalyse yra neišprusęs AIDS srityje

Arunas | gruodžio 22, 2007

Vienas iš trijų G7 šalyse apklausoje dalyvavusiųjų suaugusiųjų teigė, kad žino itin mažai arba nieko apie AIDS. Daugiau kaip 3500 žmonių iš JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Japonijos – G8 grupė minus Rusija – buvo apklausti Ipsos Pasaulio vizijos labdaros organizacijos atlikto tyrimo metu.

Tyrimo duomenimis, iš visų tirtų šalių kanadiečiai buvo labiausiai, o japonai mažiausiai susirūpinę dėl AIDS. Vokiečiai vertino save geriausiai – 80 proc. respondentų teigė, kad žino šiek tiek arba daug AIDS tema. Tas pats rodiklis JAV siekė 70 procentų. 44 proc. respondentų sutiktų mokėti didesnius mokesčius, kad tik būtų kovojama su AIDS, įskaitant ir 50 proc. gyvenančiųjų JAV. Vertinant visas šalis bendrai, vienas iš keturių apklaustųjų teigė, jog AIDS problema itin gerai nušviečiama žiniasklaidoje.

Peržiūrėtoje JAV rekomendacijose siūloma ŽIV ligos gydymą pradėti anksčiau

JAV Sveikatos departamentas peržiūrėjęs suaugusiųjų antiretrovirusinio ŽIV ligos gydymo rekomendacijas, bei įvertinęs mokslinius tyrimus, pasiūlė anksčiau pradėti antiretrovirusinę terapiją, t.y., kai CD4 ląstelių kiekis yra 350 ląstelių/mm3 arba žemesnis.

Anksčiau buvo taikoma 200 ląstelių/mm3 riba. Rekomendacijose pažymima, kad antiretrovirusinės terapijos efektyvumas, kai CD4 ląstelių skaičius yra didesnis nei 350 ląstelių/mm3 yra neaiškus, ir teigiama, jog sprendimus dėl tokio ligonio gydymo reikia priimti atsižvelgiant į naudos bei rizikos santykį, paciento nusiteikimą ilgalaikiam gydymui.

JAV rekomendacijose dėl ŽIV ligos gydymo taip pat pabrėžiama, kad prieš pradedant“ anti-ŽIV terapiją”, rekomenduojama visiems pacientams atlikti atsparumo testą vaistams. Taip yra dėl to, jog nemaža dalis ŽIV pacientų turi pirminį atsparumą vaistams.

www.aids.lt

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą