Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vilniuje pirmą kartą atlikta vyro lyties organų odos rekonstrukcija

Arunas | sausio 22, 2009

Pirmoji visiškai suniokotos vyro lyties organų odos rekonstrukcija buvo atlikta Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje.

Šio sunkaus darbo neturėdamas jokių pavyzdžių ėmėsi Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus plastikos chirurgas Tigran Zotov.

Ūkininkavimu besiverčiantį vyrą nelaimė ištiko dar pavasarį. Veikiantis ūkinis prietaisas, kurį žmogus buvo apžergęs, įtraukė ir nuplėšė ne tik vyro drabužius, bet ir lyties organų odą. ,,Tokio atvejo, kad būtų šitaip švariai nulupta visa oda, anksčiau regėti neteko“, – sakė eilę rekonstrukcinių operacijų šiam pacientui atlikęs plastikos chirurgas Tigran Zotov.

Iškart po nelaimės vyras buvo nuvežtas į regiono ligoninę – čia jam susiūta to paties ūkinio agregato sužalota koja. Vėliau pacientas pateko į Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Urologijos skyriaus gydytojų rankas.

Siekdami išvengti infekcijos, be odos lopinėlio likusius lyties organus jie vyro varpą paslėpė pilvo poodyje, o sėklides laikinai įsiuvo po šlaunies oda. Kad vyras galėtų šlapintis, tiesiog į šlapimo pūslę buvo įvestas specialus vamzdelis.

Pirmoji lyties organų odos rekonstrukcijos operacija buvo atlikta tik vasarą, kai vyras išsigydė supūliavusią koją. „Tai labai reta trauma. Esame tik girdėję apie pavienius nutikimus, tačiau visais tais atvejais sužalotoje vietoje likdavo šiek tiek odos, daugelis panašių atvejų aprašyti medicininėje literatūroje, gydymo metodai daugiau mažiau atidirbti, – prisimindamas pirmuosius žingsnius kalbėjo gydytojas T. Zotov. – Taigi šį kartą mums daug ką teko išradinėti patiems“.

VTV.LT

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą