Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vokiečių medikai išgydė ŽIV

SarGedas | gruodžio 18, 2010

Pacientas, kuris turėjo tiek ŽIV infekciją, tiek leukemiją, sulaukė kaulų čiulpų persodinimo 2007-aisiais iš donoro, turėjusio genetinę mutaciją, kuri suteikia pacientams natūralų imunitetą nuo ŽIV.

Praėjus beveik ketveriems metams po transplantacijos pacientas atsikratė viruso. Berlyno „Charite“ ligoninės gydytojas Thomasas Schneideris sako, jog ŽIV likučių jo kūne tiesiog nebeliko.

„Mūsų rezultatai rodo, jog šiam pacientui sugebėjome rasti vaistą nuo ŽIV“ – rašo medikų komanda žurnale „Blood“.

Tačiau ŽIV srityje dirbantys mokslininkai atmeta tokį gydymo būdą. Anot jų, kaulų čiulpų persodinimas yra paskutinis šiaudas, kurio griebiamasi gydant tokias vėžio formas kaip leukemija.

Pagal šį scenarijų reikia sunaikinti paties paciento kaulų čiulpus, o tai savaime yra rizikingas procesas. Tuomet vykdoma transplantacija iš donoro, kuris privalo turėti beveik tokią pačią kraujo ir imuninę sistemą.

Kad persodinti kaulų čiulpai prigytų ir persitvarkytų paciento imuninė sistema, reikalingi ištisi mėnesiai reabilitacijos ir gydymo.

„Tai nėra praktiška ir dėl to žmonės gali mirti“, – sako Jungtinių Valstijų Merilendo universiteto Žmonių virologijos instituto mokslininkas dr. Robertas Gallo, padėjęs atrasti ŽIV, kuris ilgainiui sukelia AIDS.

„Tai tikrai gali būti gydymo būdas, tačiau iki galo to nesužinosi tol, kol asmuo numirs ir bus atlikta išsami genetinė mirusio audinio analizė“ – pažymi jis.

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą