donde buscar pareja gratis Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vyriški papuošalai (nauja redakcija)

Arunas | rugpjūčio 29, 2006

Papuošalai laikomi moteriška prerogatyva, tačiau vyrai niekada neatsiliko nuo dailiosios lyties: kiekvienoje juvelyrinėje parduotuvėje būtinai rasite masyvius papuošalus skirtus stipriajai lyčiai. To negalima pasakyti apie bižuteriją.

Medines apyrankes ar karolius iš kriauklelių dažniausiai nešioja vyrai priskiriantys save tam tikrai subkultūrai: apie paprastus „papuošalus“ šiuo atveju negali būti jokių kalbų.

Vyrai dėvintys papuošalus patenkančius į bižuterijos kategoriją, dažniausiai demonstruoja savo dvasinius ar religinius įsitikinimus. Įdomiausia tai, kad dažniausiai šie vyrai iš tiesų atveju turi tik bendrą simbolikos supratimą, ir nėra pasišventę kurios nors religijos fanatikai arba apskritai yra ateistai.

Svarbiausia, jie patys tiki, jog nešiojamas „niekutis“ turi tam tikrą reikšmę. Galbūt ta reikšmę pardavėjas tiesiog išgalvojo, arba papuošalas buvo pasirinktas pagal kažkur skaitytą informaciją, kurios tikrumo niekas negali patikrinti.

Vakaruose, minėtasis vyrų papuošalų stilius įgauna vis didesnį populiarumą, ir yra vadinamas SBNR («Spiritual But Not Religious»), “Dvasinis, bet ne religinis”. Šiuos papuošalus gali nešioti ir žydas ar katalikas, budistas ar ateistas, tačiau, visų pirmiausia, tai yra saviraiškos būdas, priklausantis nuo daugelio principų. Pirmiausia jokių auksinių grandinėlių, primenančių antkaklį: SBNR šalininkams materializmas nepriimtinas. Antra, jokių briliantų: SBNR taip pat neturi nieko bendro su šia „milijonierių religija”. Trečia, jokių pasaulyje žinomų simbolių, kaip pavyzdžiui, krikščionių kryžius: šie naujoviški vyriški papuošalai turi palikti erdvės apmastymams ir peno fantazijoms. Tarkime, ilties ar inkaro formos kulonas (kaklo papuošalas) gali apskritai nieko nereikšti, tačiau savininko nuomone, gali turėti užslėptą gilią mintį, kuri atitinka papuošalo savininko pasaulėžiūrą ir panašiai.

Galime įvardinti ir šios mados srovės autorių – Orlandas Bumas. Jis turi didelę vėrinių ir grandinėlių kolekciją. Kai kurių papuošalų jis nenešioja išvis, arba pasipuošti jais tik tam, kad priverstų aplinkinius susimastyti apie galimą papuošalo slaptąją reikšmę.

Me&Ro, Tom Binns, Philip Crangi – vargu ar šie prekiniai ženklai žinomi eiliniam žmogui, tačiau tikram vyriškos bižuterijos simbolikos žinovui jie yra šventi. Tačiau visai nebūtina ieškoti tam tikrų prekinių ženklų. Anot Tiffany mados namų atstovo, pastaruoju metu vyrai neretai sau renkasi kažką iš moteriškų kolekcijų pagal etninį stilių.

Gili simbolinė reikšmė paverčia paprastus nebrangius papuošalus tikrais amuletais. Pavyzdžiui, garsių mados namų Calvin Klein dizaineris Franciskas Kosta (Francisko Costa), jau daug metų nešioja asmeninės kolekcijos religinius medalionus. Jis tiki, kad būtent todėl sėkmė nuo jo nenusisuka: „Aš tai netgi neįvardinčiau jų kaip brangenybės“, – sako jis. – „Visi šie papuošalai turi dvasinę prasmę, atspindi mano vaikystės, brendimo, dabartinio gyvenimo periodus. Kai tik šie daiktai man taps brangenybėmis, aš tuoj pat nuplėšiu juos nuo kaklo“.

Vyriškos bižuterijos idėja iš tiesų nėra nauja. Bet kuris antropologas papasakos, kad papuošalus nešioti vyrai pradėjo daugiau nei prieš 100 000 metų. Šių tradicijų atgimimas tik parodo, kad civilizacija nepavertė senovinės simbolikos į dulkes.

Ir galiausiai, praktinis pritaikymas. Vyras dėvintis džinsus ir marškinėlius – nuobodu ir banalu. Net jei marškinėliai su V-formos iškirpte (viena iš pagrindinių sezono tendencijų). Tačiau įdomūs kaklo papuošalai iškart patraukia aplinkinių dėmesį. Aplinkiniai gali nesuvokti jo reikšmės. Reikšmės gali ir apskritai nebūti. Tačiau tai byloja apie tai, kad vyras masto apie savo išvaizdą, o ne tiesiog užsidėjo pirmą pasitaikiusį daiktą. Ir vien jau tai yra simbolika.

Софья Райфикершт
(Sofja Raifikeršt)FashionTime.ru

0
0

Komentarai

  • Ruslanai as noreciau uzduoti klausima.
    Ar jos nesekina pastovus koncertai? Kaip atsiliepia sveikatai itemptas darbas?
    Kur jos sekmes paslaptis.
    Labai faina, kad ja snekinsite, nes tai tikrai pasaulinio garso zvaigzde,energinga, ugninga ir stipri.

Parašykite komentarą