dating sites for mature people Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vyrų humoro jausmas susijęs su lytiniu hormonu

Arunas | sausio 16, 2008

Naujausi britų mokslininkų tyrimai parodė, kad vyrai, turi geresnį humoro jausmą dėl didesnio testosterono kiekio kraujyje. Dėl to šie vyrai dažniau juokauja, o jų juokeliai yra agresyvesni nei moterų.

Norfolko ir Noridžo universiteto profesorius Semas Šusteris mano, kad humoras susijęs su agresija ir vyriškais hormonais. Jis atliko eksperimentą, kurio metu fiksavo 400 žmonių reakciją į jo juokingus pokštus gatvėje. Pusė žmonių į tai reagavo, ką nors pasakydami ir dauguma iš šių žmonių buvo vyrai. Nedaugelis moterų atsakė juokingomis ar kandžiomis pastabomis, kai tuo tarpų tokių vyrų buvo 75 proc.

Testosteronas – pagrindinis vyrų lytinis hormonas. Apie testosteroną kalbama įvairiai: vadina jį nugalėtojų hormonu, seksualumo hormonu, vyriškumo eliksyru. Dabar – humoro hormonu. Tiesa, dėl per didelio jo kiekio kraujyje anuliuojami rekordai, tačiau lygiui sumažėjus gęsta vyro „vidinio degimo variklis“ – jo LIBIDO.

Tai degalai, įžiebiantys meilės liepsną brendimo metu ir palaikantys ją visą gyvenimą. Tačiau bėgant metams hormono lygis neišvengiamai mažėja ir vyras tampa ramesnis, rečiau žiūri į jaunus vaikinus, mažiau būna neištikimas žmonai, tampa tingus su moterimis…Žinoma „vidutinio amžiaus krizė“ – taip pat pirma hormonų sumažėjimo patirtis.

Kita testosterono pusė – jo išreikštas anabolinis efektas, t.y. raumenų masės didėjimas. Jis taip pat veikia nervinę sistemą, naikindamas nuovargį ir didindamas bendrą tonusą. Todėl nenuostabu, kad sporte su juo galima pasiekti didesnių rezultatų, kaip beje ir meilėje.

Kartais reikalingas visai nedidelis hormono papildymas ir vyro pasiekimai kyla į viršų pačiu akivaizdžiausiu būdu.Dabar egzistuoja paprastas ir patogus testosterono lygio padidinimo būdas. Be to seksologai vyrams virš 45 metų rekomenduoja dažniau pasitikrinti hormonų kiekį.

Vis dėlto, seksologai primena, kad vyrai, jaučiantys sekso kokybės pablogėjimą turėtų nuodugniau pasitikrinti savo lytinę sveikatą. Pvz., ultragarsinis kraujagyslių tyrimas ar kiti tyrimai gali padėti atsakyti į klausimą, kur slypi vyriškų problemų priežastys, ir ,žinoma, jos gali būti nesusijusios su testosteronu.

Šaltinis: www. psychologies.ru
Parengė Aeroflot. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą