catholic dating site Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vyrų potencija – sveikatos rodiklis

Arunas | balandžio 4, 2007

Tyrinėtojų duomenimis vyrai labiausiai nusivilia, patirdami erektinę disfunkciją. Šiuo terminu apibrėžiama situacija, kai erekcija nepakankama džiaugtis lytiniu gyvenimu.

Visą laiką, kiek gyvuoja žmonija, vyrų sugebėjimas pratęsti giminę, būti šeimos tėvu buvo laikomas didžiausia gamtos dovana. Daugeliui vyrų normali lytinė potencija yra svarbiausias jo pilnavertiškumo kriterijus. Ir netgi mūsų laikais, fantastiško mokslo ir technikos progreso laikais, kiekvienas žmogus siekia realizuoti savo dvasinį bei fizinį potencialą, siekia to, be ko sunku nuoširdžiai savo laikyti sveiku ir laimingu žmogumi.

Nesugebėjimas gyventi pilnavertišką lytinį gyvenimą greičiausiai yra didžiausia emocinė trauma vyrams. Stipraus kūnu ir dvasia vyro įvaizdis dažnai sutinkamas įvairių tautų, kultūrų ir epochų klasikiniuose kūriniuose.Tiesą sakant, labai dažnai vyriškos negalios priežastys yra labai konkrečios, netgi proziškos, ką nagrinėja medicinos mokslas.

Pagal epidemiologinių tyrimų rezultatus, šiuo metu 15% visų šeimų nesusilaukia palikuonių, be to, 40% – 50% visų sutuoktinių negali susilaukti palikuonių  dėl vienokių ar kitokių vyrų lytinių funkcijų sutrikimų. Amerikiečių tyrėja įrodė, kad daugiau nei 50% vyrų, vyresnių nei 40 metų, kenčia nuo vienokių ar kitokių lytinių funkcijų sutrikimų. Ir tik 10% vyrų, susiduriančių su šiomis problemomis, kreipiasi į gydytojus.

Priežastis visai akivaizdi – šiems žmonėms, kaip ir visiems kitiems, žodis „impotencija“ reiškia pažeminimą, bejėgiškumą, vyriškumo trūkumą. Be to, problemos lytinėje sferoje yra labai delikačios ir subtilios, pacientas apie savo sunkumus gali papasakoti toli gražu ne kiekvienam gydytojui.

Tyrimų duomenimis dažniausiai vyrai kenčia nuo erektinės disfunkcijos. Tai reiškia, kad erekcija nepasiekiama ir/arba nepalaikoma, kad būtų įmanomas lytinis aktas.

Impotencija – visiškas lytinis bejėgiškumas, sutinkamas daug rečiau. Yra keletas priežasčių, sukeliančių erektinę disfunkciją. Daugeliu atvejų tai įvairūs kitų organų ir organizmo sistemų sutrikimai.

Viena iš labiausiai paplitusių priežasčių, sukeliančių erektinę disfunckija – širdies ir kraujagyslių ligos. Specialistai mano, kad potencijos sutrikimai yra tarsi laikinas kraujagyslių sistemos negalavimų proveržis, o faktoriai, sukeliantys erektinę disfunkciją, gali sukelti ir kitus, daug rimtesnius ir pavojingesnius gyvybei kraujagyslių sistemos sutrikimus (infarktą, insultą).

Stabili ir pilnavertiška lytinė funkcija įmanoma tik kai kraujagyslės yra sveikos ir nepažeistos. Jei kraujagyslių sistema yra pažeista dėl įvairių faktorių, pvz., aterosklerozės, arterinės hipertonijos, diabeto, rūkymo ir t.t., tai, be kitų organizmo sutrikimų, gali sukelti ir erekcinę disfunkciją.Yra ir kitos erekcinės disfunkcijos priežastys, dažniausia jų – stresas ir psichiniai negalavimai.

Tai visiškai suprantama, nervinė sistema reguliuoja visus organizmo procesus, o erekcija yra ypač priklausoma nuo psichoemocinės organizmo būsenos.
Tai tik dar kartą įrodo, kad žmogaus organizmas yra ne organų rinkinys, o vientisa sistema. Vienos dalies pažeidimas iškart paveikia ir kitas, atrodytų visai nesusijusias dalis.

Specialistų nuomone erekcinės funkcijos sutrikimai gali būti pirmieji kraujagyslių sistemos patologijos požymiai, daug anksčiau nei tai patirs pats širdies raumuo. Dėl to šie skaičiai dar labiau baugina: tik 10% visų ligonių kreipiasi pagalbos į gydytojus. O tai reiškia, kad į ankstyvus kraujagyslių sistemos sutrikimo simptomus nekreipiama dėmesio, nekreipiant dėmesio į tai, širdies-kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis tiek visame pasaulyje, tiek ir mūsų šalyje.

Telieka pasakyti, kad trečdalį mirčių visame žemės rutulyje sukelia širdies ir kraujagyslių ligos bei jų komplikacijos, visų pirma infarktas ir insultas. Įdomus ir tas faktas, kad normalus lytinis gyvenimas yra viso organizmo sveikatos rodiklis, kaip ir įrodyta, jog vyrai, kurie neturi problemų pasiekti orgazmą, rečiau susiduria su mirtinomis širdies ir kraujagyslių ligomis.

Atėjo laikas, kai vyrai galiausiai pradėjo kreipti dėmesį į savo sveikatą, tapo madinga kreiptis į andrologus. Be to, lytinių sutrikimų gydymas turi būti integralus, tai yra žmogui, kuris nori susitvarkyti savo lytinį gyvenimą, reikia išsitirti kompleksiškai, kad nustatyta ar atmesta galimybė, jog lytinį gyvenimą trikdo vieni ar kiti sveikatos sutrikimai.

Be to, svarbus teisingo gydymo aspektas yra  vienokių ar kitokių preparatų, kuriuos pacientas vartoja dėl kitų ligų, poveikis lytinei funkcijai. Kaip bebūtų gaila, kai kurios ligos, pavyzdžiui, arterinė hipertonija, kuri pati gali sukelti erekcinę disfunkciją, gydomos vaistais, sukeliančiais lytinių funkcijų sutrikimus, dėl ko pacientai nustoja gerti vaistus.

Taip vienu metu progresuoja tiek erekcinė disfunkcija, tiek gerokai padidėja infarkto ar insulto rizika. Bet reikia pasakyti, kad situacija nėra be išeities, nes šiuolaikiniai gydytojai turi įvairiausių vaistų, kurie ne tik palaiko reikalingą arterinį spaudimą, bet ir nesukelia pašalinių efektų, o kartais netgi pagerina lytines funkcijas.

Dar viena svarbi problema – ligonių, patyrusių infarktą ar insultą, lytinė reabilitacija. Taip gydytojai turi ne tik gydyti, bet ir numatyti specifinius vyriškus sutrikimus, taip pat pailginti paciento gyvenimą, kiek įmanoma labiau gerinant jo kokybę.

Ir paskutinis šios problemos aspketas – sveikų vyrų sveikatos profilaktika. Kaip teisingai susitvarkyti darbo ir poilsio režimą; mityba; specialūs pratimai, gerinantys lytinę fiziologiją; individualūs tikimybės susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis per artimiausius dešimt metų testai; išankstinė vyriško klimakso diagnostika – tai tik dalis specialistų siūlomų programų.

Šaltinis: menshealth.ru 
Parengė maru. Ačiū 

Nepamirštame reitinguoti straipsnių. Ačiū:)

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą