egyptian dating sites Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

Vyrų varpos ligos ir kaip jų išvengti.

Arunas | rugsėjo 20, 2013

Vyrams reikia žinoti, kas turi įtakos  varpos sveikatai, kokios  dažniausiai atsirandančios  varpos problemos,
kaip  išsaugoti sveiką vyro varpą, nes  varpos  sveikata, tai ne tik gera erekcija. Varpos sveikata  vyrui yra labai svarbi, tai ne tik  gebėjimas gauti ir išlaikyti erekciją, ejakuliaciją ir daugintis. Atsiradusios  varpos problemos gali rodyti, kad yra bendros sveikatos  būklės sutrikimų. Be to, varpos  sveikatos problemos gali turėti įtakos bendrai sveikatai,  gyvenimui, nes jos ligos  sukelia stresą, depresiją  ir gali sumažinti
pasitikėjimą savimi. Todėl reikia  žinoti varpos ligų požymius, simptomus ir tai, ką  galima   padaryti, siekiant išsaugoti  sveikatą, sveiką varpą.

Varpos sveikatą  įtakoja įvairūs veiksniai:

1. Lytiniu keliu plintančios infekcijos, atsirandančios nuo  nesaugių lytinių santykių. Tai genitalijų karpos, gonorėja, chlamidijos, sifilis ir lytinių organų pūslelinė. Dažniausi  šių ligų  požymiai yra:  skausmingas šlapinimasis, išskyros iš šlaplės, paraudimai, bėrimai,  opos arba pūslės ant varpos ar lytinių organų srityje.

2.Agresyvus, akrobatinis seksas arba agresyvi masturbacija. Kai varpa, erekcijos būsenoje, staiga sulenkiama, o tokia  trauma gali sukelti varpos lūžį.

3.Širdies ligos , cukrinis diabetas,  kraujagyslių aterosklerozė  gali riboti  kraujo pritekėjimą į varpą ir sukelti erekcijos disfunkciją.

4.Kai kurie vaistai,  gydant kitas ligas,  gali turėti įtakos varpos sveikatai. Pvz., ilgalaikis antibiotikų vartojimas padidina grybelinės  infekcijos riziką apyvarpėje ir  varpos galvutėje. Priešinės liaukos gydymas (radikali prostatektomija dėl  prostatos vėžio) gali sukelti šlapimo nelaikymo ir erekcijos disfunkciją.

5. Rūkymas padvigubina visas  rizikas dėl erekcijos disfunkcijos.

6. Hormonų disbalansas, pvz., testosterono trūkumas arba perdidelė hormono prolaktino koncentracija gali sukelti erekcijos disfunkciją.

7.Psichologinės problemos: depresija gali sukelti lytinio potraukio (libido) praradimą. Taip pat, jeigu vyrams  pasireiškia erekcijos problema, tai  gali kelti  susirūpinimą, kad tai įvyks dar kartą ir toliau didėja   nerimas ar depresija ir tai gali dar labiau padidinti šią problemą ir sukelti impotenciją. Psichologinė trauma – pvz., vaikystėje patirtas seksualinis  išnaudojimas, bendravimo sunkumai bei kūno įvaizdžio klausimai, kaltė, kad  gali sukelti skausmą, susijusį su seksu. 9.Neurologiniai susirgimai: insultas, nugaros smegenų ir stuburo traumos, išsėtinė sklerozė, demencija gali turėti įtakos nervinių impulsų perdavimui iš smegenų į varpą ir sukelti erekcijos disfunkciją. 10.Senėjimas: testosterono lygio mažėjimas, senstant, gali sukelti lytinio potraukio susilpnėjimą, prireikia daugiau stimuliacijos, kad pasiekti ir išlaikyti erekciją, mažiau energinga  ejakuliacija ir reikia daugiau laiko, kad  pasiekti kitą erekciją po ejakuliacijos.

11. Auskarai: pradurtoje varpos odoje infekcija gali sukelti  ilgalaikę erekciją.

12.Problemos su apyvarpe atsiranda tada, kai  apyvarpė neapipjaustyta.    Parafimozė atsiranda tada,  kai varpos galvutė įstringa apyvarpėje t.y. apyvarpės po atsmaukimo negalima  grąžinti į jos įprastą padėtį.

13.Varpos galvutės uždegimas gali sukelti skausmą ir nemalonias išskyras. Grybelinės  infekcijos gali sukelti rausvus išbėrimus ir baltas dėmes ant varpos galvutės ir apyvarpės.

14.Peyrono liga – lėtinė liga, kai atsiranda  nenormalus randinis audinys  varpos viduje, kuris  gali sukelti varpos  išlenkimą, vėliau atsiranda  skausminga erekcija.

15.Varpos vėžys – Lietuvoje reta liga.

Visdėlto dažniausios varpos problemos  yra erekcijos ir ejakuliacijos sutrikimai.  Erekcijos sutrikimas, tai yra  nesugebėjimas gauti ir išlaikyti erekciją lytiniam aktui atlikti , arba atvirkščiai nesant seksualinei  stimuliacijai atsiranda erekcija – priapizmas, tai yra  patvari ir paprastai skausminga erekcija.

Ejakuliacijos  (sėklos išsiveržimo) sutrikimai :  anejaculation – nesugebėjimas ejakuliuoti (neišsiveržia sperma),  ankstyva ejakuliacija, vėlyva ejakuliacija, skausminga ejakuliacija ir retrogradinė ejakuliacija, kai sperma patenka į šlapimo pūslę, o ne neišteka iš  varpos, orgazmo metu.

Kad   išsaugoti  varpos  ir bendrą sveikatą:

1.Būtina, esant nesaugiems  lytiniams sąntykiams,  naudoti prezervatyvus, arba išlaikyti abipusiai monogaminius lytinius santykius su sveiku partneriu,  be lytiniu keliu plintančių infekcijų.

2.Patariama jauniems  vyrams iki 26 metų skiepytis  žmogaus papilominio viruso (ŽPV) vakcina,  tai  padeda  išvengti lytinių organų karpų.

3.Reikia išlaikyti  fiziškai aktyvų gyvenimą ir laikytis higienos . Saikingas fizinis aktyvumas gali gerokai sumažinti riziką dėl erekcijos sutrikimų. Jei apyvarpė neapipjaustyta, reikia reguliariai ją prausti  su muilu, o po to nusausinti.

4.Riboti alkoholio kiekį, nevartoti narkotikų.  Apsvaigus,  labiau tikėtini nesaugūs lytiniai santykiai, padidėja  seksualinė rizika.

5. Reguliarus, pakankamai aktyvus  lytinis gyvenimas  gali padėti vyrams išlaikyti  gerą   erekciją  ir gerą bendrą sveikatą.

Atminkite, kad  varpos problemų negalima išvengti. Tačiau, vyrai turi  suvokti savo varpos būklę ir laiku aptikti pasikeitimus. Nors vyrams gali būti sunku aptarti problemas, turinčias įtakos varpos sveikatai, su gydytoju, tačiau nereikia  varžytis, nes neužleistos problemos žymiai greičiau ir paprasčiau išsprendžiamos.

GYDYTOJAS – UROLOGAS  ANTANAS BALVOČIUS

0
0

Komentarai

 • As tai turiu savo patarimu ciela kompleksa. Stai koks jis :
  * Vyras turi buti pilnai higieniskas. Praustis, eiti i dusa svarai palaikyti. Kuo daugiau plauku plaukeliu bikinio zonoje ar pazastyse, tuo daugiau bakteriju ir visokiu kirvarpu tenai kaupiasi. As nezinau, kiek dar yra vyru, kurie megsta kad ju arklas butu apzeles it nenenupjauta pieva pries sienatve.
  Labai svarbu yra nerukyti ir negerti. Bet netai kad visiskai.
  Prezervatyva naudoti reikia su tomis ar tais, kurie jums dar tik pirma karta pasake labas ir cili picoje pastate bokala alaus ir pica issinesimui. Bet pastovus partneris jau turetu gerbti ir jus ir save.
  Kodel pries seksa nepaprasyti nukeliauti i dusa? Nes jei dar prakaituotas visas grusi savo ieti i urva pilna dumbliu ir samanu – tai aisku kad nera pliusas tavo varpai. Pagaliau tas chlamidijas galima pasigauti ir buitiniu keliu.
  Aisku nereikia begti pas daktara pamacius vis atsirandancius spuogelius ar pajutus niezuli. Pirma reikia pamastyti – gal kelnaites kitokias emei nesioti, gal duso zele ar dar kokia naujove atsirado buityje.
  Bet esme ta, kad vaikinai net budami jau pilnameciais, vos vos pilnameciais, galetu reguliariai tikrintis, ieskoti daugiau informacijos apie save, antraip verks tokiuose tinklapiuose kaip sis. Nes as aplamai abejoju ar verta tratintis su betkokia boba ir uz ta tratinimasi paskui ilga laika bliauti pimpala apsikabinus.
  O kad sportuoti reikia cia ir mano katinui aisku.

Parašykite komentarą