busco pareja madrid gratis Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

ŽIV infekcija geriausiai gydoma tarp gėjų.

Arunas | lapkričio 6, 2007

Nauji amerikiečių tyrimai parodė, kad dauguma ŽIV užsikrėtusių pacientų laiku nesikreipia medicininės pagalbos. Dėl to padidėja AIDS grėsmė ir mirtingumas. Be to, kai kurios gyventojų grupės vis rečiau tikrinasi dėl ŽIV, todėl diagnozė būna pavėluota.

Beje, šios taisyklės negalima taikyti gėjams ir biseksualams – jie ir tikrinasi dažniau, ir į gydytoją kreipiasi iškart po diagnozės.

Išsivysčiusiose šalyse, kur antiretrovirusinė terapija prieš ŽIV yra lengvai pasiekama, pagrindinė mirties nuo AIDS priežastis yra pavėluota diagnozė. Gydymas nepadeda atsikratyti pačių virusų, bet leidžia užkirsti kelią ligos vystymuisi. Neseniai atlikti Škotijos gydytojo tyrimai parodė, kad Didžiojoje Britanijoje 35% mirties nuo AIDS atvejų susiję su pavėluota diagnoze.

JAV atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad daugelis pacientų nesikreipia į gydytoją iškart po teigiamos ŽIV diagnozės. Įtariama, kad tai susiję su depresija po diagnozės ir situacijos neigimu. Vidutiniškai iki kreipimosi į gydytoją praeina 270 dienų. Ilgiausiai vizitą pas gydytoją atidėlioja injekcinių narkotikų vartotojai – iki 630 dienų. Greičiausiai dėl medicininės pagalbos kreipiasi homoseksualūs asmenys – dažniausiai iškart po diagnozės.

Mokslininkai nustatė, kad visose gyventojų grupėse, išskyrus gėjus ir lesbietes, diagnozė nustatoma vis vėliau. Vis dažniau diagnozė nustatoma AIDS stadijos metu, kas tik pablogina prognozes pacientams. Be to, gėjams sėkmingo gydymo tikimybė vidutiniškai aukštesnė nei kitoms grupėms.

Šaltinis: www.aids.ru
parengė maru. Ačiū

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą