Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

ŽIV kontrolės "raktas" gali slypėti karvės piene

Arunas | lapkričio 16, 2006

Olandų mokslininkai tvirtina, kad pieno baltymai gali sustabdyti mirtino viruso vystymąsi
 
Praėjusį pirmadienį Olandų mokslininkai pareiškė, kad baltymas esantis įprastame piene, gali sustabdyti ŽIV paplitimą žmogaus organizme. Mokslininkai iš Amsterdamo Academic Medical Center pabrėžia vykdant eksperimentą laboratorijoje buvo nustatyta, kad karvių pieno baltymas laktoferinas gali blokuoti ŽIV.

Olandų specialistas Fede Groot, padėjęs atlikti eksperimentą tvirtina, kad tyrimo rezultatai turi būti patikrinti žymiai platesniu mastu.
 
Groot olandų radijui pasakojo: „pagrindė problema ta, kad virusas nuolat kinta, todėl beveik neįmanoma sukurti vakcinos prieš jį. Dar daugiau ŽIV panaudoja atitinkamas imuninės sistemos ląsteles kaip Trojos arklį ir išplinta organizme. Tokiu būdu jis patenka į organizmą nepastebėtas ir gali pradėti griaunamąją veiklą dar iki to kai įsijungia įprastos organizmo apsauginės sistemos.“

Apsauginės sistemos ląstelės paprastai blokuoja visus virusus ir nukreipia juos į limfinius mazgus. Tačiau kai ŽIV patenka į limfą, jis pradeda griauti imunitetą.
 
Groot ir kiti tyrėjai pastebėjo, kad laktoferinas gali prisijungti prie imuninių ląstelių receptorių lygiai kaip ir ŽIV. Dėl to virusas tampa bejėgis.
 
Groot priduria, kad laktoferinas labai stipriai sulėtina ŽIV plitimą ir net jei virusas patenka į organizmą, jis beveik nesidaugina.
 
Olandų mokslininkai pabrėžia, kad pieno gėrimas negali apsaugoti  nuo ŽIV infekcijos. Groot sako: „šis atradimas nereiškia, dar kartą kartoju, kad pieno gėrimas jus apsaugos nuo ŽIV. Laktoferinas paprasčiausiai suskaidomas skrandyje“.
 
Laktoferinas veiksmingas tuomet, kai jis perdirbamas į baktericidinį vaistą. Mokslininkų nuomone farmacinės kompanijos turėtų sukurti tokius vaistus.
 
Jei olandų mokslininkų atradimas galiausiai įrodys savo efektyvumą, tai jis žymiai sumažins vaistų nuo ŽIV kainą.
 
Groot pareiškė: „turime daug pieno, kuris kainuoja nebrangiai ir yra visiškai nekenksmingas. Mes visi geriame pieną! Tikiuosi. Kad preparatas rinkoje greitai pasirodys“.
 
Šaltinis: www.GayRussia.Ru, pagal 365Gay.Com
Paruošė: Marius

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą