how men think about dating Turite gerų norų? Kviečiame savanoriauti!

ŽIV lesbiečių bendrijoje (II dalis)

Arunas | gegužės 19, 2006

                                                      Atsargiai – AIDS!!!

ŽIV infekcijos tėkmė gali įgyti labai skirtingas formas. Įvairiose ligos stadijose gali būti saviti jos pasireiškimai.

Pirmąsias savaites virusas, patekęs į organizmą visai nepasireiškia. Jis „prisitaiko“ prie žmogaus. Tuo metu, žmogus yra užsikrėtęs, tačiau nustatyti infekciją negalima. Tik po 3 – mėnesių atsiranda kraujo antikūnai prieš virusą, kuriuos galima aptikti darant laboratorinį tyrimą.

Pirma stadija būna panaši į gripą. 3-5 savaites po viruso patekimo išsivysto ūmi liga su aukšta temperatūra, skausmu sąnariuose ir raumenyse, gerklės skausmu, kosuliu, sloga, limfmazgių padidėjimu.

ATMINKITE!

Jei sirgote bet kokia ūmia ir aštria infekcija, bei įtariate, kad galėjote užsikrėsti atsitiktinių lytinių santykių metu, jums būtinai reikia po 1,5 – 3 mėnesių išsitirti dėl ŽIV.
Po ūmaus susirgimo fazės, prasideda besimptomė ligos eiga. Ji trunka 3-5 (iki 10) metų. Žmogus lieka praktiškai sveikas, gerai jaučiasi ir, nežinodamas apie virusą, gali užkrėsti kitus.

Trečiojoje stadijoje padidėja limfmazgiai, kraujyje sumažėja limfocitų, kurie lemia imunitetą, skaičius, atsiranda galvos skausmai, žarnyno negalavimai, jėgų išsekimas. Šiuo metu dar nevėlu kreiptis į gydytojus. Specialistai pratęs Jūsų gyvenimą, sulėtinę imuninės sistemos irimą. Žmogus dar yra darbingas.

Kadangi virusas griauna imuninę sistemą, organizmas nebepajėgus kovoti su mikroorganizmais, gyvenančiais ant odos, plaučiuose, žarnyne.  Pažeidžiamos gleivinės, limfiniai mazgai, kvėpavimo sistema, virškinimo traktas, regos organai.
Pirmiausia pažeidžiami plaučiai, vystosi pneumonija.

Neretai nukenčia galvos smegenys, nervų sistema. Ligoniai praranda laiko ir erdvės suvokimą, atmintį ir galiausiai miršta visiškai praradę savo asmenybę. Akių herpes infekcija gali sukelti apakimą. Virškinamojo trakto pažeidimas mieliniu grybeliu Kandida, sukelia baltas į varškę panašias apnašas, kurios padengia liežuvį.

Dažnai pasireiškia įvairios opos, odos ligos, iš kurių svarbiausia  – Kapoši sarkoma. Jai esant, pažeidžiamos kraujagyslės, liga vystosi piktybiškai ir greitai plinta į vidaus organus.

Galutinėje stadijoje ligonių organai negrįžtamai pažeidžiami, viena liga keičia kitą. Net ir adekvati antrinių ligų terapija nėra efektyvi ir ligonis miršta per keletą mėnesių.
Aprašyti ligos tėkmės laikotarpiai pateikiami kaip vidurkis. Kai kuriais atvejais ligos eiga yra greita, ir jau per 2-3 metus prasideda galutinė stadija.

Čia pateikiamas nepilnas AIDS simptomų sąrašas. Liga turi labai įvairius klinikinius pasireiškimus ir neretai net patyrę specialistai ne visada gali įtarti AIDS pradinėse jo stadijose. Atminkite, kad geriausias profilaktikos būdas – susilaikymas, atsisakymas atsitiktinių lytinių santykių, netgi su tais, kuriais pasitikite.

www.lesbian.ru

0
0

Komentarai

Parašykite komentarą